Futás közben vette észre a férfi a rémülten kapálózó spánielt – gondolkodás nélkül a segítségére sietett.
Darcy Pell éppen futóedzése közepén tartott az angliai Yorkshire egyik parkjában, mikor észrevett egy fura pontot a tavon. Mint kiderült, egy fekete kutyát látott:
„Néztem, ahogy fel-alá szaladgál a jégen, és azt gondoltam, előbb-utóbb be fog szakadni alatta. Sajnos, egyhamar így is történt.” – idézte fel az eseményeket a 31 éves biztonsági mérnök. – „Pár pillanatig még folytattam az utam, közben figyeltem a kutyát, és mivel senki nem segített neki, hirtelen ötlettől vezérelve visszarohantam a tóhoz.”
Az életéért küzdő spániel láttán a férfi egy másodpercig sem habozott: úgy, ahogy volt, ruhástul beugrott a vízbe, és könyökével tört magának utat a víz jéggel borított felszínén át. Eközben egy arra járó állatbarát előkapta telefonját, és megörökítette a nem mindennapi jelenetet, ahogy a futó gyengéden kisegíti a kutyát a partra:
„Nem szokásom a jeges vízbe ugrálni, pláne nem szórakozásból, de ezen a vidéken hozzászoktam már a hűvös időjáráshoz, és rendszeresen részt veszek triatlon versenyeken is. Jól úszok, szóval a víz nem tartott vissza, de azért komoly erőkifejtést igényelt áttörnöm a jéghártyán, hiszen aznap elég vastagnak bizonyult.”
S hogy mitől cselekedett ilyen magabiztosan?
„Tisztában voltam azzal, hogyan fog reagálni a szervezetem a hideg vízre, tudom, mivel járhat egy ilyen helyzet. Mivel egy ideje már kint futottam a hidegben, eléggé lehűlt a testem is. Valószínűleg nem érte akkora sokként a jeges víz, mint bárki más esetében történt volna, aki az időjáráshoz illő, vastag öltözékben sétálgatott kint.”
Miután kimászott a tóból és odaterelte a gazdi felé a kutyát, meglepő dolgot tett: lecserélte átázott pólóját egy szárazra, majd folytatta edzését, míg elérte a kitűzött célt.
„Nem igazán érdekelt a felhajtás, ahogy kint voltam a vízből. A kutya elszaladt, majd visszajött hozzám, és alaposan megrázta magát.” – nevetett a hétköznapi hős. – „Gazdái hálásan megköszönték a segítséget, visszarakták rá a nyakörvet és pórázt, majd hazaindultak.”
Darcy Pell, a bajbajutott spániel megmentője mindazonáltal nyomatékosan felhívta a figyelmet arra is, hogy ilyesfajta hőstettre senki ne ragadtassa magát. Tárcsázza a segélyhívót, kérjen segítséget a megfelelő felszereléssel rendelkező szakemberektől.
Forrás: kutyabarathelyek
|