Hat éve tartó eljárás zárult le eredménytelenül: Bige László gyára és a hatósági vizsgálatok
Hat évnyi jogi eljárás után a Bige Holding Kereskedelmi és Termelő Kft. hulladékgazdálkodási és környezetkárosítási ügye véglegesen lezárult, eredménytelenül. A cég hétfői közleménye szerint az ügy 2018-ban kezdődött, amikor a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozásba kezdett ismeretlen tettes ellen.
A nyomozásra 2018. november 13-14-én került sor, amikor körülbelül 350 hatósági személy vonult ki a Bige Holding szolnoki gyárába. Azóta a rendőrök összesen 13, a katasztrófavédelmisek pedig 26 alkalommal látogattak el a gyár területére. Az eljárás során minden aktív dolgozót és élő nyugdíjast kihallgattak, többször is, és öt munkavállalót gyanúsítottak meg a hulladékgazdálkodás rendjének megsértésével és környezetkárosítással kapcsolatos bűncselekményekkel.
A Bige Holding hangsúlyozta, hogy a cég tevékenysége során nem követtek el semmilyen bűncselekményt vagy jogsértést a környezetvédelmi és hulladékgazdálkodási előírások vonatkozásában. A gyár működését hónapokra leállították, a bíróság döntése alapján azonban végül jogszerűen újraindíthatták.
A cég közleménye szerint a hosszú és fárasztó eljárás végére tettek pontot, ám a jogi küzdelmek és a hatósági ellenőrzések komoly hatással voltak a működésükre. A Bige Holding Kft. állítja, hogy a hatósági leállítás nem volt jogszerű, és az eljárás során a cég hírnevét és működését súlyosan érintette.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság megkeresésére várják a választ az eljárás és annak eredménytelensége kapcsán, és amint érkezik érdemi információ, a cég tájékoztatni fogja a közvéleményt.
Ez az ügy nemcsak a Bige Holding, hanem a hazai hulladékgazdálkodás és környezetvédelem szempontjából is fontos tanulságokat hordoz, hiszen rávilágít a hatósági ellenőrzések és jogi eljárások hosszú távú hatásaira. A jövőben a hatóságok feladata, hogy az ilyen ügyeket hatékonyabban kezeljék, és biztosítsák, hogy a jogsértések valóban ne maradjanak büntetlenül.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!