február 07. péntek
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

A Szuverenitásvédelmi Hivatal most a 444-et támadja

Részletek


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Szuverenitásvédelem   Politika   Botrány   444   Újság   Média   Függetlenség   Hivatal   Vádak   Magyarország

Újra célkeresztben a független sajtó: a Szuverenitásvédelmi Hivatal a 444-et vette célba



A Szuverenitásvédelmi Hivatal ismét támadást intézett egy független médium ellen: az Átlátszó után most a 444 került célkeresztbe. A hivatal hivatalos honlapján azzal vádolja a szerkesztőséget, hogy „brüsszeli pénzekből” folytat politikai befolyásolást a The Eastern Frontier Initiative (TEFI) nevű nemzetközi médiaprojekten keresztül.



Mit állít a hivatal?



A Szuverenitásvédelmi Hivatal szerint a TEFI szoros kapcsolatban áll a „Soros-hálózattal”, és működését az Európai Bizottság finanszírozza. A szervezet úgy véli, hogy a program valójában stratégiai információkat gyűjt olyan területeken, mint a nemzetbiztonság, az energiabiztonság, a hadiipari beszerzések és a kibervédelem, valamint az orosz–ukrán háborúhoz való viszony.



A 444 álláspontja



A 444 ezzel szemben hangsúlyozza, hogy a TEFI független kiadók együttműködésén alapuló kezdeményezés, amelynek célja a közép- és kelet-európai országok sajtójának összekapcsolása, a tudásmegosztás elősegítése, valamint a demokrácia és a sajtószabadság megerősítése.



A hivatal fellépése és következményei



A Szuverenitásvédelmi Hivatal Facebook-oldalán jelezte, hogy a szóban forgó szervezetek ellen akár jogi lépéseket is fontolóra vesz. Az intézmény tavaly november óta aktívan lép fel független médiumok ellen, és a civil szervezeteket is vizsgálja. Korábban egy videós kampányban az Átlátszót is támadták, ahol azzal vádolták, hogy dezinformációt terjeszt és külföldi érdekeket szolgál ki.



Mi a hivatal valódi célja?



A Szuverenitásvédelmi Hivatal hivatalosan a „nemzeti szuverenitás elleni támadások” kivédésére alakult meg, azonban egyre világosabb, hogy elsősorban kormánykritikus szervezetek és független médiumok ellehetetlenítésére használják. Működésének első évében az ellenzék állítólagos külföldi kampányfinanszírozásának vizsgálatával indított, majd fokozatosan terjesztette ki hatáskörét a sajtóra és a civil szektorra is. - számolt be róla a telex



A fejlemények fényében a kérdés az, hogy meddig mehet el a hivatal a kritikus hangok elhallgattatásában, és milyen hatása lesz mindennek a magyar sajtószabadságra.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink