Az egyik legrangosabb díjátadón mondott beszédet Schmidt Mária a kommunizmusról és annak veszélyeiről
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
A Kommunizmus Az Emberek Legaljasabb Ösztöneire Épített – Schmidt Mária a Terror Háza Múzeumban
A Terror Háza Múzeum és a Kommunizmuskutató Intézet főigazgatója, Schmidt Mária, a "Nagy bűntetthez nagy eszme kell!" című időszaki kiállítás nevét viselő videópályázat ünnepélyes díjátadóján kijelentette: „A kommunizmus, a kommunista eszme az emberek legaljasabb ösztöneire épített.” Az eseményen elmondta, hogy nem ért egyet azzal az állítással, miszerint a mai fiatalokban nincs ambíció és érdeklődés a múlt iránt. Ezt a videópályázat is bizonyítja, hiszen több mint 30 fiatal készített kreatív és tanulságos videókat, bemutatva, hogy a mai generáció is tudni akarja, honnan jött és merre tart.
A Kommunizmus Mint Eszme és Annak Hatása
Schmidt Mária hangsúlyozta, hogy a "Nagy bűntetthez nagy eszme kell!" című kiállítás neve mögött súlyos tartalom rejtőzik. Kifejtette, hogy a kommunizmus nem csupán egy politikai projekt, hanem kulturális, nyelvi és társadalomszervezeti elveket is megvalósított, egy szerteágazó intézményrendszert kiépítve. „A kommunista eszme az emberek legaljasabb ösztöneire – irigységre, önzésre és gyűlöletre – épült, és ezt még fel is erősítette. Ez a kommunizmus legfőbb bűne amellett, hogy százmilliók halálát, megnyomorítását és szenvedését okozta, valamint az emberek gondolkodását is megmérgezte” – mondta.
A Kommunizmus Mai Hatásai és a Fiatalok Szerepe
A főigazgató szerint a kommunizmus nemcsak a múlt, hanem a jelen problémája is, különösen Nyugaton, ahol sok fiatal gondolkodását még mindig megmérgezi ez az eszme. „Számunkra reményt ad, hogy a videópályázatok készítői felismerték a kommunista eszmerendszer lényegét. A szakítás a kommunizmussal nemcsak azt jelenti, hogy egy más, demokratikus társadalmat építünk, hanem azt is, hogy visszahelyeztük a magyar és az európai kultúrát keresztény gyökereihez, a gyűlölet helyett a szeretethez tértünk vissza” – tette hozzá.
Schmidt Mária megköszönte minden résztvevő munkáját, külön kiemelve Fekete Rajmundot, a pályázat ötletgazdáját és lebonyolítóját. Örömét fejezte ki, hogy bemutathatják, milyen károkat és szenvedést okozott a kommunizmus, emlékeztetve arra, hogy bár a kommunizmus egy nagy eszme volt, mára csak a gonosz tettek maradtak meg az emlékezetünkben. - számolt be róla a magyarnemzet
Fekete Rajmund és a Pályázat Eredményei
Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója szintén örömét fejezte ki a pályázat létrejöttéért és a fiatalok részvételéért. Kiemelte, hogy fontos a mai fiatalok számára, hogy pontosan tudják, szüleik, nagyszüleik min mentek keresztül, és megértsék, hogy a szabadságot nem adták ingyen. A videók bemutatták a kommunizmus valódi arcát és azt, hogy a gonosznak ellenállni kötelesség.
A pályázatra készített videók szerte az országból érkeztek, bemutatva a kommunizmus bűneit és a hétköznapi hősök történeteit. A kitüntetéseket Schmidt Mária, Fekete Rajmund és más neves személyiségek adták át. Az első díjat Csoma Péter Seungu nyerte el, aki a kilencéves Li Szüng-bok, „a koreai Mansfeld Péter” történetét mutatta be.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!