Felderítendőek a Brüsszelből érkező korrupciós források
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában péntek reggel arról beszélt, hogy a Brüsszelből érkező korrupciós pénzek felderítésére is szükség van. A kormányfő kifejtette, hogy nemcsak az Egyesült Államokból, hanem Brüsszelből is érkeznek pénzek, amelyek célja a magyar közvélemény befolyásolása.
Orbán Viktor hozzátette, hogy Brüsszelben is kifizettek embereket Magyarországon annak érdekében, hogy azok ne a magyar kormány, a magyar nép vagy a magyar referendumok véleményét képviseljék, hanem Brüsszel érdekeit. Az ilyen típusú befolyásolás különösen aggályos, mivel a pénzek egy része a magyar adófizetők pénzéből származik. Ezzel a pénzzel próbálták megváltoztatni a magyar kormány álláspontját, például a rezsicsökkentés ügyében.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a brüsszeli pénzek célja, hogy a kormány politikáját befolyásolják, ami elfogadhatatlan. Ezen pénzáramok felderítése érdekében szükségesek azok a jogszabályok, amelyeket várhatóan húsvét környékén hoznak létre. Orbán Viktor említette, hogy a Soros-hálózat pénzügyi tevékenységét is fel kell tárni, mivel a "harmadik kassza" ezen a hálózaton keresztül működik.
A rezsicsökkentés kérdése és a brüsszeli nyomás
Orbán Viktor a rezsicsökkentéssel kapcsolatban is kifejtette véleményét. Szerinte, ha a brüsszeli álláspontot fogadnák el a rezsicsökkentés eltörléséről, az évente 500 ezer forintos plusz költséget jelentene minden magyar család számára. A kormányfő rámutatott, hogy évek óta hatalmas nyomás nehezedik Magyarországra, hogy a rezsicsökkentést eltöröljék, és helyette a nagy energiacégek profitját támogassák.
A miniszterelnök kiemelte, hogy Brüsszel úgy véli, hogy az energiaárakat szabadon kell kialakítani, és a piac döntse el, hogy melyek az ésszerű árak. Ezzel szemben a magyar kormány úgy véli, hogy ha a családoknak a piaci árakat kellene megfizetniük, akkor az óriási terhet jelentene számukra. A kormány nem ért egyet Brüsszel álláspontjával, mivel a magyar családok nagy része nem tudná elviselni azt a magas rezsiköltséget, amelyet más európai országokban már megszoktak. - számolt be róla a kormany.hu
Ukrajna EU-csatlakozása és a háborús kérdések
Orbán Viktor az Ukrajna EU-csatlakozásával kapcsolatos véleményét is kifejtette. Szerinte, ha Ukrajna most csatlakozna az Európai Unióhoz, az súlyos gazdasági következményekkel járna, nemcsak Ukrajna, hanem az egész unió, így Magyarország számára is. A kormányfő szerint a jelenlegi helyzetben nem lehet felelősen dönteni Ukrajna csatlakozásáról, és azt javasolta, hogy ezt a kérdést halasszák el.
Orbán Viktor az EU-csúcs alkalmával arról beszélt, hogy Európában egy olyan koncepció alakult ki, amely Ukrajnát kívánja támogatni, de közben az európai gazdaságot tönkreteszi. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Magyarország mindig is a békét támogatta, és nem bírja el a háború következményeit. Az ő álláspontja szerint a háború folytatása nem vezet sehova, és ha az EU ezt folytatja, akkor az utolsó fillérjüket is el fogják költeni rá.
A kormányfő véleménye szerint, ha Ukrajna valóban csatlakozni szeretne az EU-hoz, akkor ezt csak akkor teheti meg, ha minden tagállam egyetért vele. Magyarország tehát nem támogatja Ukrajna tagságát az EU-ban, amíg ez nem minden tagállam számára elfogadható.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!