Borulnak a dominók? - Visszavonták Balog Zoltán díszpolgári címét
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Borulnak a dominók? - Visszavonták Balog Zoltán díszpolgári címét
Ózd Város Önkormányzata pénteken határozott lépésre szánta el magát, amikor a képviselő-testület zárt ajtók mögött tárgyalta és végül visszavonta Balog Zoltán díszpolgári címét. A döntés hátterében a református püspök által támogatott kegyelmi ügy kapcsán kirobbant botrány áll, amely jelentős hullámokat vetett a közéletben.
Balog Zoltán, aki korábban politikai pályafutása során nem vette át a díszpolgári címet, püspökként tavaly elfogadta a kitüntetést, amelyet még 2014-ben ítélt oda neki az ózdi képviselő-testület. Az ügy azóta politikai és társadalmi vitákat generált, amelyek végül a cím visszavonásához vezettek.
Janiczak Dávid, Ózd polgármestere a döntésről szóló közleményében megerősítette, hogy a képviselő-testület teljes egyetértésben szavazott a cím visszavonásáról. Az indoklás szerint a botrányos kegyelmi ügyben való érintettség volt az elsődleges tényező, amely megingatta a díszpolgári cím továbbra is történő fenntartását.
A kegyelmi ügy, amely február közepén került a sajtó elé, a Magyarországi Református Egyház zsinata lelkészi elnöki posztjáról való lemondással végződött Balog Zoltán számára. A botrány lényege, hogy Balog Zoltán tanácsadóként támogatta Novák Katalin akkori köztársasági elnök döntését, amely kegyelmet adott egy bicskei gyerekotthon igazgatóhelyettesének. Az igazgatóhelyetteset pedofíliáért ítélték el, és a kegyelem iránti támogatás keltette fel a közvélemény és a sajtó figyelmét.
A cím visszavonása mellett szóló döntés nem csupán a helyi közéletben, hanem szélesebb társadalmi körben is komoly reakciókat váltott ki. A botrány árnyékában a díszpolgári cím státusza már nem tűnt indokoltan fenntarthatónak, így a testület a lépés mellett döntött.
Az ügy az elmúlt hetekben folyamatosan reflektorfénybe került, és a döntés további politikai és társadalmi következményekkel is járhat. A cím visszavonása szimbolikus lépésnek is tekinthető, amely tükrözi a közvélemény érzékenységét és a politikai-etikai normák iránti elkötelezettséget.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!