Luxusbörtön a Balatonnál? Schadl György nyaralóban tölti büntetését, és elzavarja az újságírókat
„Sicc innen!” – így fogadta az újságírókat a házi őrizetben lévő Schadl György
Schadl György, a végrehajtói kar egykori vezetője, jelenleg házi őrizetét tölti – méghozzá nem is akárhol: egy Siófok melletti vízparti luxusnyaralóban. A 24.hu munkatársai megpróbálták megszólaltatni, de Schadl válasz helyett mindössze annyit mondott: „Sicc innen!”. Ezzel véget is ért a rövid, ám annál beszédesebb találkozás.
A Mercedes is előkerült – amit állítólag „nem tudott, hol van”
A helyszínen parkolt az a Mercedes is, amelyről korábban a bíróság előtt azt állította Schadl, hogy „nem tudja, hol van”. Ez az apró részlet is felerősíti azokat a hangokat, amelyek a rendszer rugalmas hozzáállását kritizálják az elithez tartozó gyanúsítottakkal szemben.
Bírói engedéllyel pihen a Balatonnál
Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője megerősítette, hogy a vádlottak kérhetik a házi őrizet helyszínének módosítását. Nincs korlátja annak, hogy hányszor tehetik ezt meg – a bíróság minden esetet egyedileg mérlegel. Schadl tehát teljesen legálisan tölti a bűnügyi felügyeletét a vízparton.
Ez azonban nem csupán kényelmi kérdés: a törvény értelmében az ilyen „börtönnyaralás” minden négy eltöltött nap után egy napot lefarag a későbbi szabadságvesztésből.
A Schadl–Völner botrány: százmilliók, korrupció, politikai szálak
A Schadl–Völner ügy továbbra is az egyik legnagyobb hazai korrupciós botrányként vonul be a történelembe. A vádirat szerint Schadl rendszeresen visszakövetelte a végrehajtói osztalékokat – olykor a teljes összeget – azoktól, akiket Völner Pál politikai közreműködésével neveztek ki. Az ügyészség Schadlra tíz, Völnerre nyolc év szabadságvesztést kért. - számolt be róla a 444
Újabb vádak: befolyással üzérkedés és feljelentés elmulasztása
Tavaly november végén a Központi Nyomozó Főügyészség újabb vádat emelt Schadl és három társa ellen. A vád szerint két végrehajtó-helyettes egy végrehajtójelöltnek kínált segítséget – nem ingyen: az iroda osztalékának egy részét kérték volna cserébe. Mindezt Schadl irodájában beszélték meg, az ő jelenlétében. Bár Schadl utasította őket az egyezség felbontására, a hatóságok szerint kötelessége lett volna bejelenteni az esetet – amit nem tett meg.
Rogán Antal neve is felmerült – de a válaszok elmaradtak
Az ügy kiterjedése túlmutat a végrehajtói rendszeren: a vádiratban Rogán Antal kabinetfőnöke, Nagy Ádám neve is felmerül. A sajtó kérdéseket is feltett a miniszternek a kapcsolódásról – válaszokat azonban nem kaptak. Egy biztos: az ügy társadalmi visszhangja még hosszú ideig érezhető lesz, különösen annak fényében, hogy Schadl jelenleg is a Balatonnál tölti az időt – nem éppen börtönkörülmények között.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!