Döntöttek: 26 milliárd forint támogatást ad az Orbán kormány egy magánkórháznak
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Az Állam Támogatásával Épül az Új Budai Magánkórház
Nagyszabású Kórházfejlesztés Indult
A Budai Egészségközpont (BEK) új kórházat épít, amelynek összköltsége 62 milliárd forint lesz, ebből 26 milliárd forintot az állam biztosít. Csernavölgyi István, a BEK vezérigazgatója, egy háttérbeszélgetésen tájékoztatta a sajtót az építkezésről, amely idén tavasszal kezdődött és várhatóan 2027 első negyedévére fejeződik be. Az Állami Támogatás és Befektetés Jelentősége
A projekt finanszírozása tulajdonosi tőkéből és állami támogatásból áll össze. Az állam 26 milliárd forinttal járul hozzá a fejlesztéshez, amely Magyarország egészségügyi infrastruktúrájának jelentős bővítését célozza. A BEK 2022-es árbevétele 15,2 milliárd forintról 2023-ra 18 milliárd forintra nőtt, ami stabil alapot biztosít a kórház bővítéséhez.
Az Új Kórház Jellemzői
A fejlesztés célja egy modern, interdiszciplináris kórház létrehozása, amely az egészségügyi ellátás különböző területeit integrálja. Az új intézményben a jelenlegi hét műtő helyett 15 műtő, a jelenlegi 150 ágy helyett 250 kórházi ágy, és a jelenlegi 55 rendelő helyett 87 rendelő áll majd rendelkezésre. Az épület alapterülete a jelenlegi 18 ezer négyzetméterről 35,5 ezer négyzetméterre növekszik.
A Gerincgyógyászati Ellátás Kiemelt Szerepe
A BEK a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által finanszírozott gerincműtétek döntő többségét végzi. Csernavölgyi István hangsúlyozta, hogy az építkezés ideje alatt igyekeznek elkerülni a várólisták növekedését. Az új kórház lehetőséget biztosít majd a népegészségügyi problémák hatékony kezelésére, és hosszú távon fenntartható gerincgyógyászati és mozgásszervi ellátást kínál.
Növekvő Betegszámok és Szolgáltatások
A BEK-ben ellátott NEAK-betegek száma 2023-ban 32 százalékkal nőtt az előző évhez képest, elérve a 219,2 ezret. Emellett 67,3 ezer beteg saját finanszírozásban részesült ellátásban. Az intézményben az oktatás is kiemelt szerepet kap, évente közel 200 medikus és szakdolgozó képzését végzik, valamint lakossági edukációs programokat is szerveznek. Innováció és Robotika
Az új kórház különös figyelmet fordít a robotika alkalmazására, amely a jövőben az ügyeleti ellátásban is szerepet kaphat. Ehhez azonban szükség van megfelelő szakemberek képzésére. A fejlesztés fő pillérei között szerepel a humánerőforrás-fejlesztés, az infrastruktúra bővítése, a digitalizáció és az eszközpark modernizálása az energia- és környezettudatosság jegyében.
A Jövő Perspektívái
Az új kórház nemcsak a jelenlegi, hanem a jövő generációk számára is magas színvonalú egészségügyi ellátást biztosít. A fejlesztés célja, hogy hosszú távon fenntartható és kompetens szolgáltatást nyújtson, amely a magán és állami egészségügyi szektor együttműködésén alapul. Csernavölgyi István szerint a kompetencia és elkötelezettség a privát egészségügy legfontosabb hívószavai, és ezek mentén kívánják megvalósítani a fejlesztéseket is.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!