február 06. csütörtök
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Egy új kezdet: Hamarosan ezres létszámban jönnek kínai munkások Szegedre

Részletek


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Kína   Magyarország   Szeged   Magyar kormány   BYD   Autó   Gyártás   Választások   Kampány   Munkaerő

Kínai Munkások Érkezése Szegedre: Új Fejezet Kezdete

Február 5-én Botka László, Szeged polgármestere bemutatta a város idei költségvetését, amely számos fontos terveket tartalmaz a város fejlődésére vonatkozóan. A költségvetést hagyományosan a város vezető cégeinek képviselői előtt ismertették. A polgármester beszédében kitért a BYD-gyárral kapcsolatos várakozásokra is, amelyek komoly hatással lesznek a város gazdasági helyzetére és munkaerőpiacára.



A Kínai Munkások Jövője Szegeden



A BYD, a kínai autógyártó cég, amely Szegeden hozza létre új gyárát, jelentős munkaerő-bevonást tervez. Botka László elmondása szerint a gyár várhatóan 10 ezer dolgozót alkalmaz majd, amelynek 20%-a mérnöki pozíciókban fog elhelyezkedni. A kínai munkások számára szálláshelyek is biztosítva lesznek, és a tervek között szerepel egy külön munkásszálló felépítése. A dolgozók kényelmét a lakóparkok, a védett erdő és egy kis tó is szolgálni fogja. Emellett a magasabb beosztású munkavállalóknak új lakások építése válik szükségessé a városban.



Az új üzemcsarnokok felépítéséhez már idén ezres létszámban érkeznek majd kínai munkások. Az első szegedi elektromos autók gyártása az év végén kezdődhet meg. A polgármester hozzátette, hogy bár a szegedi munkanélküliség alacsony, a helyi munkaerő nem biztosítja teljes mértékben a szükséges létszámot. Ezért a BYD a makói környéki, valamint a vajdasági munkavállalókra is számít, emellett a szegedi szakképzésben és mérnökképzésben részt vevő fiatalokat is alkalmazni fogják.



A Város Költségvetése és Az Állami Támogatások Csökkenése



A költségvetés összesen 96,9 milliárd forintot tesz ki, amelyből 32,8 milliárdot fordítanak beruházásokra és fejlesztésekre. Az idei költségvetési terv egyik legnagyobb tétele a tömegközlekedés költsége, amely 12,7 milliárd forintot emészt fel, ám ezt nem támogatják kormányzati beruházások. A város polgármestere elmondta, hogy az állami támogatások az utóbbi években jelentősen csökkentek, míg az elvonások növekedtek. 2025-ben Szegednek már 5,1 milliárd forintot kell fizetnie szolidaritási adóként, és az iparűzési adóból 19,4 milliárd forintra számítanak, de a BYD gyárának hozzájárulása csak jövőre válik érezhetővé.



A városi fejlesztéseket nagymértékben akadályozza, hogy a kormány és az EU közötti viták miatt az elmúlt négy évben nem érkeztek uniós támogatások Szegedre. Ennek ellenére a város vezetése tervez új beruházásokat, például 2 milliárd forintot fordítanak utak rekonstrukciójára az idén. - számolt be róla a telex



Az Önkormányzati Költségek és Bérfejlesztések



Szintén jelentős kiadást jelent a város működése, mivel az önkormányzati cégek működése az összkiadások jelentős részét viszi el. Az idén hatszázalékos béremelésre számíthatnak az önkormányzati dolgozók, míg az óvónők bérét 21%-kal emelik, az új kötelező pedagógusi béremelés miatt.



Botka László hangsúlyozta, hogy a szociális kiadások is jelentős növekedés előtt állnak: 2,3 milliárd forintra emelik a szociális juttatások éves keretét, és a jövedelemhatár is 15%-kal nő. Ezzel párhuzamosan a város a közszolgáltatások és fejlesztések terén is folytatja terveit, figyelembe véve a változó gazdasági környezetet és az állami elvonások hatásait.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink