február 03. hétfő
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Egymásnak ugrott a kormány és az ellenzék a Telex kidobatása miatt

Részletek


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Ellenzék   Kormány   Magyar kormány   Választások   Kampány   Politika   Botrány   DK   Dobrev   Telex

Havasi Bertalan és Kálmán Olga csörtéje: a Telex-incidens utóélete

Fóton a Telex két újságírója, Simor Dániel és Gombos Noémi szerette volna kérdezni Orbán Viktort, de végül rendőrök vezették ki őket az esemény helyszínéről. Az incidens nagy port kavart, különösen azután, hogy a videó elérte a nagyközönséget, és a politikai reakciók sem maradtak el.



A DK éles kritikája



Az ügy kapcsán Kálmán Olga, a Demokratikus Koalíció politikusa élesen bírálta a történteket. Közleményében azt írta: „Aki kérdezni akar, azt elviszi a rendőr – Ilyen gyáva ember nem lehet Magyarország miniszterelnöke.” A DK szerint Orbán Viktor újabb határt lépett át azzal, hogy a Telex munkatársait eltávolíttatta az eseményről.



A közlemény utalt arra is, hogy az eset a pártállami időket idézi, amikor az újságírók nem tehettek fel kényes kérdéseket a hatalom képviselőinek. Kálmán Olga úgy véli, Orbán Viktor fél a független sajtó ellenőrző szerepétől, és pártja mindent megtesz azért, hogy a jelenlegi kormány leváltásra kerüljön.



Havasi Bertalan válasza



A Demokratikus Koalíció nyilatkozata önmagában talán nem kavart volna nagyobb vihart, de Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke úgy érezte, reagálnia kell. Válasza egyszerű, mégis határozott volt.



„Olga, legyen kedves!” – kezdte üzenetét Havasi, majd arra kérte Kálmán Olgát, hogy nézze vissza a Telex videóját, akár többször is, lassítva. A sajtófőnök szerint ebből egyértelműen kiderülne, hogy a Telex újságírói „szánalmas és jogszerűtlen bohóckodást” végeztek a fóti filmgyár területén.



A Telex videó:



Orbán Viktort akartuk kérdezni, végül elvittek minket a rendőrök



A történet hatása



A politikai vitákban megszokott, hogy a felek élesen bírálják egymást, ám Havasi reakciója némileg szokatlan volt a kormány részéről. Az ilyen nyilvános üzengetések újabb szintre emelhetik a politikai kommunikációt, és további viták alapjául szolgálhatnak.



A kérdés már csak az: vajon a közvélemény hogyan fogadja ezt a párharcot, és milyen hatása lesz a sajtószabadságról, valamint a politikai felelősségről szóló diskurzusra?

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink