Schadl György továbbra is jelentős bevételhez juthat irodájából
A felfüggesztés ellenére is százmilliókhoz juthat
Bár végrehajtói tevékenységét felfüggesztették, a korrupcióval vádolt Schadl György továbbra is számottevő bevételt termelhet végrehajtói irodájával – derül ki a cégbírósági iratokból, amelyeket a 24.hu elemzett.
Kovássy Szabolcs vette át az irányítást
Schadl hivatalát állandó helyettesként Kovássy Szabolcs vezeti, aki korábban Schadl elnöksége idején és a jelenlegi vezetőségben is szerepet vállalt. Noha Kovássy saját irodájával is elvégezhette volna a végrehajtói feladatokat, végül úgy döntöttek, hogy Schadl irodája marad az ügyek intézője, miközben Kovássy 10 százalékos tulajdonrészt szerzett a vállalkozásban, és végrehajtóként látja el a feladatokat.
Schadl továbbra is a bevételek 90 százalékát kapja
A cégbírósági adatok szerint Schadl 90 százalékos tulajdonrészt tartott meg irodájában, és a nyereség ennek megfelelően oszlik meg a tulajdonosok között. Ez azt jelenti, hogy egy 100 millió forintos nyereségből Schadl 90 millió forinttal részesülhet. A lap információi szerint volt olyan év, amikor az iroda 300 millió forintos profitot termelt.
Engedélyezett cégátalakítás és hasonló példák
A végrehajtói kar jóváhagyta az iroda átalakítását, így hivatalosan is működhet ez az új felállás. Hasonló módon üzemel tovább Schadl feleségének irodája is, ami arra utal, hogy az ilyen típusú helyettesítés nem egyedi eset.
Schadl az üggyel kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy az állandó helyettesek tulajdonszerzéssel történő bevonása bevett gyakorlat. Ugyanakkor azoknál a végrehajtóknál, akik a vád szerint kenőpénzt fizettek neki a kinevezésükért, jellemzően nem ez történt, hanem saját irodájukkal vették át az ügyeket. - számolt be róla a 444
Büntetőeljárás és újabb vádak
Schadl György és társai ellen korrupciós és egyéb bűncselekmények miatt folyik eljárás. A Schadl-Völner ügy vádirata szerint a végrehajtói kar volt elnöke több százmillió forintot szedett be azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál segítségével neveztek ki. Az ügyészség tíz év börtönt kért Schadlra, míg Völner esetében nyolc évet indítványoztak.
Tavaly november végén a Központi Nyomozó Főügyészség újabb vádat emelt Schadl és három társa ellen korrupciós bűncselekmények feljelentésének elmulasztása és befolyással üzérkedés miatt. A vád szerint Schadl tudomást szerzett arról, hogy két végrehajtó-helyettes megállapodott egy jelölttel, akinek az osztalék egy részét kellett volna átadnia a segítségért cserébe. Bár később az egyezséget felbontották, az ügyészség szerint Schadlnek jelentenie kellett volna az esetet a hatóságoknak.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!