március 17. hétfő
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Feljelentik Orbán Viktort a poloskázós beszéde miatt

Részletek


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Orbán Viktor   Politika   Választások   Kampány   Feljelentés   Botrány   Beszéd   Ellenzék   Poloska   Ünnep

Feljelentést tesznek Orbán Viktor ellen a poloskás beszéde miatt



Az Orbán Viktor által március 15-én elmondott beszédet követően egyre nagyobb a feszültség, és a Mindenki Magyarországa Néppárt határozottan elítélte a miniszterelnök kijelentéseit. Szerintük a kormányfő szavai nemcsak megosztóak és fenyegetőek, hanem súlyosan sértik a demokratikus alapelveket is. A párt úgy véli, hogy Orbán Viktor olyan retorikát alkalmazott, amely a történelem legsötétebb korszakait idézi, és határozottan kiállnak amellett, hogy Magyarország nem térhet vissza a félelem és megosztottság időszakába.



A válasz: Nem tűrjük el a megosztó politikát



A Mindenki Magyarországa Néppárt közleményében kijelentette: nem fogják hagyni, hogy a kormány szándékosan elhallgattassa azokat, akik másként vélekednek.

Nem félünk! Üzenjük Orbán Viktornak és kormányának: ez a mi hazánk is! Nem engedjük, hogy egy korrupt, hazug rendszer elhallgattassa azokat, akik másként gondolkodnak. A demokráciát és a jogállamot meg fogjuk védeni, és minden eszközzel fellépünk a gyűlöletkeltő, uszító politika ellen

– olvasható a párt üzenetében. A demokrácia és a jogállam védelme mellett elkötelezett párt az eszközeik minden formáját felhasználják annak érdekében, hogy megakadályozzák a gyűlöletkeltő politika terjedését.



Feljelentés közösség elleni uszításért



A párt bejelentette, hogy feljelentést tesz Orbán Viktor ellen közösség elleni uszítás vádjával, mivel úgy vélik, a kormányfő kijelentései nem csupán erkölcsileg, hanem jogilag is kifogásolhatóak. Az Alaptörvény értelmében senkinek, így a miniszterelnöknek sem engedett, hogy politikai ellenfeleit korruptnak nevezze és kártevőkhöz hasonlítsa. A párt hangsúlyozta, hogy a jogállamiságot nem lehet alku tárgyává tenni, és nem hátrálnak meg a politikai nyomás alatt. - számolt be róla a 24.hu



Orbán Viktor „poloskás” beszéde és a bírálatok



Orbán Viktor a nemzeti ünnepen egy "húsvéti nagytakarítást" helyezett kilátásba, amelyet a „poloskák” elűzésére tett javaslata indokolt. A miniszterelnök több politikai ellenfelét hazaárulónak nevezte, és úgy vélekedett, hogy a "korrupt dollárok" politikusokat, bírókat, újságírókat, valamint álcivil szervezeteket vásároltak meg. A Magyar Bírói Egyesület (MABIE) tiltakozott a kijelentésekkel szemben, és visszautasította, hogy Orbán Viktor a bírákat korruptnak titulálja.



Továbbra is védik a kormányfőt



Mindeközben a hétfői Magyar Nemzet változtatás nélkül közölte a miniszterelnök beszédét, amelyet Bayer Zsolt véleménycikkben védett meg. A cikkben Bayer Zsolt arra kérte a politikai ellenfeleket, hogy „kussoljanak” és vegyék tudomásul, hogy a nemzeti oldal, a Fidesz és Orbán Viktor munkásságának eredményeként ma már más politikai helyzet uralkodik az országban. A cikkben a Tisza Párt elnökét „Poloska Petit” néven emlegette, akit szerinte el kell távolítani „a normális emberi élet útjából.”

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink