Bemutatták a 2026-os költségvetést – fontos politikai üzenetek is elhangzottak a Kormányinfón
A kormány hivatalosan is elfogadta a 2026-os állami költségvetést, amelynek legfontosabb számait Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ismertette a csütörtöki Kormányinfón. A tárcavezető szerint a közelmúltban napvilágot látott Állami Számvevőszéki jelentés olyan állításokat tartalmaz, amelyek mindenkit felbosszantanának, éppen ezért ő személy szerint nem kíván érdemben foglalkozni a kérdéssel.
Külföldre költöző magyarokról: a kormány nem osztja a hazafiatlanság vádját
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter határozottan elutasította azt a narratívát, miszerint a külföldön boldogulni próbáló magyarokat hazafiatlansággal lehetne vádolni. A politikus szerint ez alapvetően ellentétes a kormány álláspontjával, és semmilyen módon nem fér össze a jelenlegi kormányzati értékrenddel.
Változatlan marad a választási szabályozás 2026-ig
A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy a közelgő országgyűlési választások előtt nem várható változtatás a választási törvényben. Gulyás leszögezte: a jogszabályok nem módosulnak a 2026-os voksolásig, vagyis az érintett szabályozási környezet stabil marad.
Kormányzati álláspont Ukrajna EU-csatlakozásáról
A köztévé egyik kérdésére válaszolva Gulyás Gergely reagált Magyar Péter korábbi kijelentésére, miszerint Orbán Viktor egykor támogatta Ukrajna európai uniós integrációját. A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar kormány jelenlegi álláspontja világos: Ukrajna csatlakozása súlyos következményekkel járna az Európai Unió és Magyarország számára egyaránt. - számolt be róla a telex
Megvágott videóval vádolja a Tisza Pártot a kormány
Gulyás szerint a Tisza Párt manipulált egy közel egy évtizeddel ezelőtti videófelvételt, amelyből kihagyták Orbán Viktor kijelentésének fontos folytatását. A miniszter szerint a teljes kontextus nélkül a felvétel félrevezető, ráadásul kilenc éve még teljesen más geopolitikai helyzet uralkodott. Hozzátette: bár Ukrajna nem felelős az orosz agresszióért, az ország jelenleg nem tekinthető teljesen szuverénnek, és a tagsági feltételek teljesítéséhez még hosszú időre van szükség.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!