május 09. péntek
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Itt a lista: melyik ország lakói a legboldogtalanabbak a térségben

Mutatjuk, hogy állunk


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Magyarország   Térség   Európa   Felmérés   Életmód   Jókedv   Szomorúság   Statisztika   Élethelyzet   lista

Magyarország lett térségünk legboldogtalanabb országa

Magyarországon nemcsak a nyugati országokhoz, hanem a közép-európai térséghez képest is alacsonyabbak a boldogságmutatók, derül ki az NN Biztosító kutatásából. A felmérés során több mint ezer ember véleményét kérték ki, hogy egy tízes skálán mennyire érzik magukat boldognak. Az eredmények rávilágítanak arra, hogy Magyarország az egyik legboldogtalanabb ország a térségben.

Az NN Biztosító kutatása

A kutatásban 11 országból – Magyarországról, Szlovákiából, Csehországból, Lengyelországból, Romániából, Törökországból, Észtországból, Hollandiából, Görögországból, Belgiumból és Japánból – válaszoltak az emberek. Az eredmények szerint Magyarország boldogságpontszáma 5,4, amely jelentősen elmarad a környező országok átlagától. Az egyes országok közötti különbségek meglehetősen nagyok:


Szlovákiában és Lengyelországban 5,9 a boldogságpontszám.

Romániában és Csehországban pedig 6,4.


Ez arra utal, hogy a magyarok boldogsága alacsonyabb, mint a többi közép-európai országban. Ráadásul a boldogságmutató egy csökkenő tendenciát is mutat, ugyanis három évvel ezelőtt még magasabb, 5,7 pont volt a magyar átlag.

A boldogságot befolyásoló tényezők

A kutatás eredményei azt is megmutatják, hogy a boldogság mértéke számos tényezőtől függ, mint például az életkor és a pénzügyi biztonság. Az életkor alapján a legboldogabb korosztály a 18–34 éveseké, akik az átlagos boldogságpontszámot jelentősen meghaladó eredményt értek el. Őket a 50–64 évesek követik, akik szintén magasabb boldogságpontszámmal rendelkeznek, mint a többi korcsoport.


A legkevésbé boldog korosztály a 65 év felettieké, akiket a 35–49 évesek követnek.


Pénzügyi biztonság és boldogság

A kutatás másik fontos megállapítása, hogy a pénzügyi helyzet szoros kapcsolatban áll a boldogsággal. Azok, akiknek van legalább hathavi tartalékuk, jóval boldogabbnak érzik magukat, mint azok, akiknek nincs anyagi biztonságuk. A pénzügyi stabilitás tehát kulcsfontosságú tényező, amely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy valaki mennyire érzi boldognak magát.

A kutatás alapján tehát elmondható, hogy Magyarország a térség legboldogtalanabb országává vált, és az emberek boldogságát számos tényező, így az életkor és a pénzügyi helyzet is befolyásolja. A jövőben érdemes lenne olyan intézkedéseket hozni, amelyek javítják a magyar lakosság pénzügyi biztonságát és segítenek abban, hogy a boldogság szintje emelkedjen.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink