november 21. csütörtök
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Itt az új törvényjavaslat: börtönnel büntetnék az agresszív kommenteket

Kezdenek eldurvulni a dolgok a közösségi médiában


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Közösségi média   Törvényjavaslat   Politika   Hozzászólás   Komment   botrány   Bulvár   Magyarország   Magyar kormány   Büntetés

Börtönnel büntetné az agresszív kommenteket egy új törvényjavaslat

Egy új törvényjavaslat szerint, ha valaki agresszív, más halálát vagy kínzását kilátásba helyező kommentet ír vagy oszt meg, akkor januártól akár egy év börtönbüntetésre is ítélhetik. A javaslat célja, hogy visszaszorítsa az internetes agressziót, és azt a közösségi médiában is büntesse.

A javaslat lényege

A törvényjavaslat szerint, ha valaki nyilvánosan olyan kommentet ír, amely más halálát vagy kínzását kívánja, akkor börtönbüntetést kaphat. Az agresszív viselkedés nemcsak egyes személyek, hanem embercsoportok és közösségek ellen is érvényes lenne. A javaslat szerint nemcsak a szöveges kifejezések, hanem minden olyan ábrázolás, kép- és hangfelvétel is büntetendő lenne, amely erőszakos, halált okozó vagy különös kegyetlenséggel elkövetett cselekményre irányuló szándékot fejez ki.

Kivételt képező esetek

A javaslat értelmében kivételt képeznek azok az esetek, amikor a komment ismeretterjesztő, oktatási, tudományos vagy művészeti célból, illetve történelemmel kapcsolatos tájékoztatás miatt kerül közzétételre. Ilyen esetekben akkor nem kell aggódniuk, ha a komment nem alkalmas félelemkeltésre.

A kommentek megosztása is büntethető lesz

A javaslat kitér arra is, hogy egy erőszakos komment lájkolása nem számít büntetendő cselekménynek, azonban ha valaki ezt a kommentet megosztja a nagy nyilvánosság felé, akkor az már törvénysértést jelent. Az internetes sajtótermékeknek is kötelező lesz szabályzatot alkotniuk és hatékony megoldásokat alkalmazniuk a gyűlölködő kommentek megfékezésére.

A törvényjavaslat állásfoglalása és elfogadása

A fideszes többségű igazságügyi bizottság már kedden megszavazta a javaslatot, így azt most az Országgyűlés elé terjesztik. A törvény elfogadásához kétharmados többség szükséges, és ha a parlament is megszavazza, akkor 2025. január 1-jén léphet hatályba.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink