Orbán Viktor legfrissebb bejelentései: összefoglaló a miniszterelnöki interjúból
Október 25-én Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Kossuth rádió *Jó reggelt, Magyarország!* című műsorában ismertette a legújabb kormányzati intézkedéseket és a politikai kilátásokat. A beszélgetés során a miniszterelnök kitért többek között az európai politikai és gazdasági helyzetre, Magyarország szuverenitására, a háborúval kapcsolatos álláspontra, valamint a nemzeti konzultáció jelentőségére. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb témákat.
Magyarország nem lóg ki az európai közegből
Orbán Viktor szerint a magyarok véleménye az európai helyzetet illetően nem különleges, és más országok vezetői is kemény megjegyzéseket tettek a kontinens jelenlegi állapotára. A francia elnök, Emmanuel Macron például Európa "haláláról" beszélt, míg Mario Draghi, volt olasz miniszterelnök az európai gazdasági stagnálásra utalt. Orbán szerint ez mutatja, hogy az európai vezetők között széles körben osztott aggodalmak vannak, és nem egyedi magyar nézőpont a helyzet bírálata.
November 7-én Budapestre figyel a világ
A kormányfő bejelentette, hogy november 7-én Budapesten kerül sor a Nyugati Világ Csúcstalálkozójára, ahol 41 ország vezetője, köztük uniós államfők is részt vesznek. Orbán Viktor elmondása szerint a fő téma a gazdasági versenyképesség lesz. Ez az időpont azért is különleges, mert mindössze két nappal előzi meg az amerikai elnökválasztást, amely világszerte nagy figyelmet kelt.
Magyarországnak saját utat kell járnia
Orbán elmondta, hogy a rendszerváltás idején Magyarország igyekezett követni a nyugati piacgazdasági mintákat, de ma már más a helyzet. Most olyan modellt kell kialakítani, amely figyelembe veszi a magyar társadalmi és kulturális sajátosságokat. Bár a keleti módszerek sikere elismerést kapott, ezek egyszerű átvétele nem jelentene megoldást a magyar helyzetre.
Magyarország kimaradt a háborúból és a gazdasági válságból
A miniszterelnök kiemelte, hogy Magyarországnak sikerült kimaradnia az orosz-ukrán háborúból, és ezzel együtt az ebből eredő gazdasági válságból is. Orbán véleménye szerint a nyugati országok továbbra sem kívánják lezárni a konfliktust, és ezzel a gazdaságban is károkat okoznak. Magyarország szuverén gazdaságpolitikájának köszönhetően sikerült elkerülni ezt a válságot is.
Brüsszel ellenezné a rezsicsökkentést
A beszélgetés során Orbán Viktor beszélt Brüsszel Magyarországra gyakorolt nyomásáról, különösen a rezsicsökkentés és a 13. havi nyugdíj eltörlését illetően. A kormányfő elmondta, hogy Brüsszel bábkormányt szeretne látni, amely végrehajtja ezen intézkedések visszavonását, de Magyarország nem fogja feladni gazdasági függetlenségét.
2025-re elérhető lehet az egymilliós átlagbér és az 1000 eurós minimálbér
Orbán Viktor szerint a gazdaság fenntartható növekedése, különösen egy stabil munkaerőpiaci helyzettel párosulva, lehetővé teszi, hogy 2025-re Magyarországon egymillió forint feletti átlagkereset és 1000 eurós minimálbér legyen. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a bérek meghatározása továbbra is a munkaadók és munkavállalók közös döntése, de a kormány támogatja a béremelési törekvéseket.
A nemzeti konzultáció szerepe
Orbán Viktor kifejtette, hogy a nemzeti konzultáció megerősítheti a gazdaságpolitikai irányvonalat és a kormányt is. Mint mondta, korábban is szükség volt nemzeti konzultációkra, például a migrációval kapcsolatos kérdésekben, és most is fontos, hogy a magyar emberek véleményét közvetlenül figyelembe vehessék a gazdasági politikai döntések kialakításában.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!