Fiatalok a szabadságért: kiálltak jogaik mellett a budapesti diákok
Kedd délután újabb hangot kapott a társadalmi elégedetlenség a fővárosban. A Mikszáth Kálmán téren mintegy 100-150 egyetemista gyűlt össze, hogy tiltakozzanak a gyülekezési törvény tervezett módosítása ellen. A demonstrációt két egyetemi hallgató hirdette meg „Hallgatók = Hallgatunk?” néven, ezzel is utalva arra, hogy nem akarnak többé csendben maradni, amikor a szabadságjogaik forognak kockán.
Nemcsak jogaink vannak – felelősségünk is van kiállni értük
A tüntetés egyik főszervezője, Marcell Imre kiemelte: hisz abban, hogy a fiatal generáció képes megszervezni önmagát, és nem fogja ölbe tett kézzel nézni, ahogy politikai érdekek mentén csorbítják alapvető jogainkat. Hozzátette, nemcsak a középiskolások, hanem az egyetemisták is készek aktívan fellépni az elnyomó törekvések ellen.
Szivárványos szimbólum és rendőri kíséret
Hughes Alex, a megmozdulás másik kezdeményezője arra hívta fel a figyelmet, hogy a mostani keddi nap az utolsó lehetőség arra, hogy szabadon viseljen szivárványos karkötőt egy nyilvános tüntetésen, anélkül, hogy rendőri beavatkozás következne. A szolidaritás és a közösségi kiállás fontosságát hangsúlyozta, hozzátéve: ezek a tüntetések nemcsak egy-egy csoport, hanem minden szabadon gondolkodó ember ügyét szolgálják.
Csatlakozás a hídfoglaláshoz – békés menet, indulatos reakciók
A beszédek után a résztvevők az Erzsébet híd felé vették az irányt, hogy csatlakozzanak Hadházy Ákos újabb hídfoglaló akciójához. A menet rendőri felügyelet mellett haladt, békésen és erőszak nélkül. Ennek ellenére nem mindenki fogadta jó szívvel a fiatalok kiállását: egy autós például durván és trágár módon támadta szóban a demonstrálókat, sértő kifejezéseket ordibálva az utcán. A jelenet is jól mutatja, hogy mennyire megosztó lehet ma Magyarországon, ha valaki kiáll az alapvető emberi jogok mellett. - számolt be róla a nepszava
Együtt erősebbek vagyunk
A keddi esemény újabb bizonyítéka annak, hogy a fiatal generáció nemcsak figyeli a történéseket, hanem aktívan formálni is kívánja a jövőt. Az ilyen megmozdulások emlékeztetnek arra, hogy a demokrácia nem magától értetődő – tenni kell érte, és időnként bátran ki kell állni akkor is, ha ezért támadások érnek minket.