november 23. szombat
Facebook
23
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Kiberháború: Elismerte a Honvédelmi Minisztérium, hogy feltörték a Védelmi Beszerzési Ügynökség rendszerét

Támadás alatt vagyunk?


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Hackertámadás   Védelmi Beszerzés   Katonai adatok   Kémkedés   Kibertámadás   Titkos dokumentumok   Informatika   Botrány   Politika   Magyar kormány

Elismerte a Honvédelmi Minisztérium, hogy feltörték a Védelmi Beszerzési Ügynökség rendszerét

A Honvédelmi Minisztérium hivatalosan is megerősítette, hogy a Védelmi Beszerzési Ügynökség (VBÜ) informatikai rendszereit nemzetközi hackercsoport támadta meg. A tárca az ügy kapcsán kiadott közleményében azt állítja, hogy az érintett szervezet nem dolgozik katonai struktúrára vonatkozó adatokat, ám a támadás pontos következményeit és az esetlegesen nyilvánosságra került információkat nem részletezték.

Az incidenst követően a Védelmi Beszerzési Ügynökség feljelentést tett, és jelenleg folyamatban van a nyomozás. A Honvédelmi Minisztérium az érintett ügy kapcsán elmondta, hogy mivel a vizsgálat még tart, több információt nem tudnak közölni a nyilvánossággal.

A támadás hátterében a neves INC Ransomware hackercsoport áll, akik sikeresen behatoltak a VBÜ rendszereibe, és teljes fájlszerverüket titkosították. Az incidenst követően a csoport nyilvánosságra hozta a támadás eredményét, és több képernyőfelvételt tettek közzé, amelyek bizonyítják, hogy hozzáfértek olyan adatállományokhoz, amelyek érzékeny információkat tartalmaztak.

A hackercsoport a támadás nyomán ötmillió dolláros váltságdíjat követel a magyar államtól. A közzétett anyagok között szerepelnek olyan dokumentumok, mint e-mailek, könyvelési anyagok, katonai beszerzési listák, valamint a Magyarország katonai képességeiről szóló, nem nyilvános információk. A hackerek egyes anyagokat már november 6-án közzétettek a saját oldalukon.

A Honvédelmi Minisztérium a váltságdíj mértékét és a kiszivárgott információk tartalmát nem kommentálta részletesen, csupán annyit közöltek, hogy a Védelmi Beszerzési Ügynökség nem kezel katonai struktúrára vonatkozó adatokat. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a nyomozás folyamatban van, így a további részletek közlésére egyelőre nincs lehetőség.

A történtek komoly aggodalmat keltenek, hiszen ha a hackercsoport valóban hozzáfért a Magyarország katonai beszerzéseivel és más érzékeny információkkal kapcsolatos adatokhoz, az komoly biztonsági kockázatokat rejthet. A váltságdíj követelése és a nyilvánosságra hozott dokumentumok azt sugallják, hogy a támadók komoly anyagi haszonszerzésre törekednek, miközben az állami intézmények biztonságát és integritását is veszélyeztetik. A jövőbeni fejlemények és a nyomozás eredményei határozzák meg, hogy milyen mértékű károkat okozhatott a kibertámadás.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink