november 27. szerda
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Kiderült kit akarnak a Tiszások látni Magyar Péter mellett - mit lép a Tisza elnöke?

Itt az dönt mit akar a Tiszás tömeg


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Magyar Péter   Tisza Párt   Botrány   Bulvár   Választások   Kampány   Koalíció   Politika   Magyarország   DK

„Senki sem tölt új bort régi bortömlőkbe” – Magyar Péter bibliai idézettel magyarázza el, miért nem közösködik az ellenzékkel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, egy bibliai idézettel magyarázta el, miért nem kíván koordinációt vagy előválasztást kezdeményezni a jelenlegi ellenzéki pártokkal. A politikus saját közösségi oldalán osztotta meg gondolatait, és arra is kitért, hogy miért döntött úgy, hogy 2026-ban minden egyes választókerületben önállóan indulnak.

A bibliai idézet és annak üzenete

Magyar Péter a Márk evangéliumából vett egy híres idézetet, amely szerint

„Senki sem varr régi ruhára új szövetből foltot, mert az új csak tovább szakítaná a régit. Az új ugyanis elválik a régitől, és még nagyobb lesz a szakadás! Senki sem tölt új bort régi bortömlőkbe, mert az új bor szétszakítja a tömlőket, amelyek így tönkremennek, ráadásul a bor is kiömlik. Az új bort új tömlőkbe kell tölteni.” /Márk 2,21-22 /


Ezt az idézetet arra használja, hogy kifejtse, miért tartja elképzelhetetlennek a jelenlegi ellenzéki pártokkal való összefogást. Magyar szerint az új politikai irányzatoknak és a régóta a politikában aktív szereplőknek nem szabad együttműködniük, mert az új nem illeszkedhet a régi struktúrákhoz.

A Tisza Párt önálló indulása 2026-ban

A Tisza Párt elnöke már korábban is kifejtette, hogy nem támogatja az ellenzéki pártokkal való összefogást, és egyértelművé tette, hogy a Tisza 2026-ban mind a 106 választókerületben önállóan kíván indulni. Ezt azzal indokolja, hogy a régi politikai erők és azok képviselői nem képesek megújulni, és úgy véli, hogy a jelenlegi politikai struktúrák nem képesek képviselni a változást. A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a jelenlegi képviselők, akik sok esetben évtizedek óta a politikából élnek, próbálják meg magukat a magánszférában, és ne folytassák politikai pályafutásukat 2026 után.

Az ellenzéki pártok reakciója

Magyar Péter nyilatkozata komoly felzúdulást váltott ki az ellenzéki pártok körében, különösen a Momentum és a DK képviselői reagáltak erőteljesen. Tompos Márton, a Momentum elnöke, szintén megszólalt a kérdésben, de meglepő módon a pártja által készített kutatás is Magyar Péter álláspontját támasztotta alá. A kutatás szerint a válaszadók 73 százaléka úgy véli, hogy egy összefogás a DK-val rontaná a Tisza Párt esélyeit. Hasonlóan gondolkodnak a Momentumról is: a válaszadók 53 százaléka szerint egy együttműködés velük sem lenne előnyös, míg a Kutyapártról 47 százalék gondolja ugyanezt.

Az ellenzéki válaszok és a közvélemény véleménye

Bár Magyar Péter nyilatkozatai komoly felháborodást váltottak ki, nem mindenki ért egyet az ellenzéki politikusokkal. A válaszadók körében egyértelmű többség van azoknak, akik a koalíciós kormányzást preferálják. A kutatás szerint a válaszadók 70 százaléka inkább koalíciós kormányt szeretne. A Tisza Párt támogatóinak körében is csupán 29 százalék gondolja úgy, hogy előnyös lenne, ha a Tisza egyedül irányítaná az országot. Az összefogás hívei számára egy koalíciós kormányzás tűnik a reálisabb megoldásnak.

Hadházy Ákos és a Tisza Párt esélyei

A független Hadházy Ákos, aki szintén reagált Magyar Péter kijelentéseire, bírálta a Tisza Párt elnökét, és arra figyelmeztetett, hogy egyedülálló politikai irányzat nem fogja tudni megerősíteni a Tisza esélyeit 2026-ban. Azonban a közvélemény-kutatás adatai szerint a Tisza Párt esélyeit javítaná, ha Hadházy Ákossal összefognának. A kutatásban a válaszadók 57 százaléka úgy véli, hogy Hadházy Ákossal való együttműködés erősítené a Tisza Párt pozícióit, és őt a második legesélyesebb vezetői pozícióba is sorolják Magyar Péter után. Karácsony Gergely a harmadik helyen szerepel.

Összegzés

Magyar Péter a Tisza Párt jövőjét a régi politikai struktúrák elutasításában és az önálló indulásban látja, míg az ellenzéki pártok többsége és a közvélemény inkább a koalíciókat támogatná. A következő években valószínűleg további viták és politikai feszültségek alakulnak ki, ahogy a 2026-os választások közelednek, és egyre világosabbá válik, hogy mely politikai irányzatok képesek koalícióra lépni, illetve melyek ragaszkodnak az önálló fellépéshez.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink