A Kutyapárt saját erőből vág neki a 2026-os választásoknak
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) önállóan indul a 2026-os parlamenti választáson, mivel Magyar Péter nem kíván velük közösen indulni. A párt közleménye szerint már januárban felhatalmazták a társelnököket, Kovács Gergelyt és Döme Zsuzsannát, hogy egyeztessenek Magyarral egy esetleges szövetség lehetőségéről, de a Tisza Párt vezetője elutasította a megkeresést. Ennek következményeként az MKKP az április 26-i taggyűlésen úgy döntött, hogy saját listát állítanak a következő országgyűlési választáson.
Rövid találkozás az ATV-ben
Kovács Gergely a Telexnek elmondta, hogy körülbelül másfél-két héttel ezelőtt, az ATV stúdiójában váltottak néhány szót Magyarral, amikor egymás után adtak interjút. A beszélgetés rövid ideig, mindössze 5-10 percig tartott. Kovács így idézte fel a történteket: „megkérdeztem, hogy náluk van-e bármi nyitottság, azt mondta, ők egyedül indulnak”
. Mivel a válasz egyértelmű volt, a részletek megbeszélésére már nem is került sor. Kovács hozzátette, hogy „nem lepődött meg”
Magyar elutasításán, hiszen a Tisza Párt elnöke korábban is hangsúlyozta, hogy nem kíván szövetségeket kötni. - számolt be róla a telex
Új remény a baloldali és liberális szavazóknak
Kovács szerint továbbra is van körülbelül 5-10 százaléknyi választó Magyarországon, akik nem jobboldaliak, és potenciálisan a Kutyapártot támogathatják. Az MKKP célja, hogy 2026-ban bejussanak a parlamentbe, és képviseletet nyújtsanak azoknak, akik eddig nem találtak maguknak pártot. Közleményükben így fogalmaztak: „Mivel a Tisza egyre inkább jobboldalra pozicionálja magát, hogy ezzel minél több egykori Fidesz-szavazót is megnyerjenek, a baloldali és liberális szavazókat képviselő pártok pedig gyakorlatilag megszűntek, úgy gondoljuk, van legalább 5-10 százaléknyi szavazó az ellenzéki térfélen, aki nem talál magának pártot. Az a célunk, hogy nekik is legyen parlamenti képviseletük”
.
A támogatottság jelenlegi állása
A Republikon Intézet áprilisi kutatása szerint az MKKP támogatottsága kismértékben csökkent: a teljes népességen belül 4 százalékon állnak, míg a pártválasztók és biztos pártválasztók körében 5 százalékot érnek el. A 21 Kutatóközpont egy másik felmérése alapján 3 százalékos a párt támogatottsága a teljes lakosság körében.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!