Lázár János keményen beleállt a MÁV dolgozóit bántalmazó utasokba: „Szégyenteljes ez a viselkedés!”
2024 decemberében a MÁV közleménye szerint megnövekedett a dolgozókat ért atrocitások száma. A statisztikák szerint az év folyamán már több mint 100 eset történt, köztük fizikai és verbális támadások, valamint komoly sérülések is. Az áldozatok között autóbusz-vezetők, vasúti jegyvizsgálók, HÉV-vezetők és rendészek is szerepelnek. Az atrocitások közé tartozik a leköpés, megdobálás, sörrel leöntés, sőt, egyes esetekben 8 napon túl gyógyuló sérülések is keletkeztek. A legrosszabb esetek közé tartozik, hogy egy munkatársat életveszélyesen megfenyegettek.
„Szégyenteljes ez a viselkedés!”
– fogalmazott Lázár János, építési és közlekedési miniszter a történtek kapcsán.
A MÁV dolgozóinak nem ez a feladata
Lázár János Facebook-bejegyzésében reagált a történtekre, és kemény szavakkal ítélte el az utasok agresszív viselkedését. A miniszter hangsúlyozta, hogy a járművezetők és jegyvizsgálók nem arra szerződtek, hogy állatként viselkedő utasokkal kelljen megküzdeniük.
járművezetőink és jegyvizsgálóink azért dolgoznak, hogy működtessék a közlekedést, de nem arra szerződtek, hogy állatként viselkedő utasokkal harcoljanak!
– írta Lázár, hozzátéve, hogy a munkatársak nem érdemlik meg az ilyen bánásmódot, különösen nem olyan körülmények között, mint egy elavult járműpark és lassú járatok.
Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára is megosztotta véleményét a helyzetről. Szerinte teljesen elfogadhatatlan, hogy sokszor bliccelő, szemetelő és frusztrált utasok bántalmazzák a MÁV-csoport közfeladatot ellátó munkatársait. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy már dolgoznak a közlekedés reformján, és igyekeznek javítani a munkakörülményeken, hogy a dolgozók ne kelljen ilyen szégyenteljes helyzetekkel szembesüljenek.
A reformok és jövőbeli lépések
A közlekedési miniszter és az államtitkár is egyetértenek abban, hogy sürgős reformokra van szükség a közlekedési ágazatban, különös tekintettel a MÁV-ra. Az elavult járműpark és a lassú járatok tovább növelhetik a feszültséget az utasok körében, ami hozzájárulhat az agresszió fokozódásához. A reformok célja, hogy javítsák a közlekedési szolgáltatásokat, és megvédjék a dolgozókat az ilyen támadásoktól.
A közlekedési minisztérium tehát mindent elkövet, hogy a jövőben a közlekedés biztonságosabbá és támogatóbbá váljon, és hogy az utasok és a dolgozók között is tiszteletteljesebb légkör alakuljon ki.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!