Leállt a daganatos betegek sugárkezelése - meghibásodott a klíma
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Újraindul a sugárkezelés Miskolcon A hőhullám kihívásai és a sugárterápia leállása
Az elmúlt hetek extrém hőhulláma komoly kihívások elé állította az élet számos területét, köztük az egészségügyet is. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórházban bár a műtéteket nem kellett elhalasztani, a sugárterápiás kezelések leálltak hétfőn, a speciális klímaberendezések meghibásodása miatt. Dr. Büdi László főigazgatót kérdeztük a helyzetről és a megoldásról.
Hétfőn álltak le a sugárterápiás kezelések
Dr. Büdi László elmondta, hogy a műtétek halasztására nem volt szükség, viszont a sugárterápiás kezelések hétfőn leálltak, mivel a sugárterápiás készülékek külső klimatizálását biztosító speciális klímaberendezések meghibásodtak. A meghibásodást az extrém hőség okozhatta. A megfelelő klimatizáció hiányában nem lehetett biztonságosan folytatni a sugárterápiát, ezért döntöttek a leállás mellett. Kedden újraindulhatnak a kezelések
A főigazgató tájékoztatása szerint a klímaberendezés meghibásodását követően azonnal megkezdték a kárfelmérést és a hiba kijavítását. A javítási munkálatok várhatóan két munkanapon belül befejeződnek, így július 23-án, kedden újraindulhatnak a sugárterápiás kezelések.
A leállás hatása a betegekre és dolgozókra
A sugárterápiás kezelések 95 százaléka járóbeteg ellátás keretében zajlik, így a leállás mindössze nyolc fekvőbeteget érintett, akiket haza kellett küldeni. A sugárterápiás ellátásban dolgozó szakdolgozók számára a nyári szabadságok időszakát némileg módosítani kellett, mivel speciális tudásuk miatt más területen nehezen alkalmazhatóak.
Jelentős fejlesztések az onkológiai területen
Dr. Büdi László emlékeztetett arra is, hogy az elmúlt öt évben jelentős orvostechnikai fejlesztések történtek az intézményben. 2020-ban a kórházban lehetővé vált a legmodernebb, világszínvonalú onkoterápia alkalmazása. Az ikerbunkerben telepített két Varian VitalBeam lineáris gyorsító a legkorszerűbb orvostechnológiai színvonalat képviseli, ami lehetővé teszi a pontosabb és gyorsabb kezeléseket. 2023-ban pedig több mint kétszáz millió forint értékben fejlesztettek az onkológiai területen, beleértve diagnosztikai, besugárzástervezési és terápiás eszközöket, valamint szoftvereket.
A sugárterápiás kezelések mihamarabbi újraindítása nemcsak a betegek ellátásának folyamatosságát biztosítja, hanem a kórház dolgozóinak munkáját is visszaállítja a megszokott rendbe, biztosítva a betegség hatékony kezelését és a betegek életminőségének javítását.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!