december 26. csütörtök
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Magyar jövő: Baleset történt az SK komáromi akkugyárában, több száz dolgozónak kellett elhagynia az üzemet



Kattints a hírhez tartozó címkékre:
                          

Kedd délelőtt arról értesültünk olvasóinktól, hogy több dolgozó is rosszul lett a komáromi SK Battery (hivatalosan SK On Hungary Kft.) üzemében, ami miatt több mentőkocsi érkezett a helyszínre. Az Országos Mentőszolgálat Főigazgatósága a Telexnek megerősítette a hírt, miszerint a helyszínre a mentőket először egy baleset miatt, órákkal később pedig enyhe rosszullét miatt riasztották.

A Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerdai közleménye szerint egy kedden délelőtt érkezett bejelentés szerint

egy komáromi üzemben baleset történt, emiatt több mint száz dolgozó hagyta el az üzem területét.

A katasztrófavédelmi mobil labor méréseket végzett az üzem területén, mint írják, határérték feletti veszélyes anyag nem volt kimutatható (a mérési eredményeket innen lehet megnyitni). Mint írják, a tűzoltók beavatkozására és lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.


Megkérdeztük az SK Battery-től, mi történt a gyártóüzemben, mi okozta előbb a balesetet, majd pár órával később a rosszulléteket és lehet-e tudni, mennyien és milyen állapotban vannak az érintett munkatársaik közül. Amint a cég válaszol, frissítjük cikkünket.

Az SK On Hungary Kft. (korábbi nevén SK Battery Hungary Gyártó Kft.) a dél-koreai székhelyű SK On Co., Ltd. magyarországi leányvállalata. 2017 októberében alapították, két évvel később 430 ezer m²-es gyártóüzemet hozott létre Komáromban 330 millió dolláros beruházással, évi 7,5 GWh-nyi (mintegy 25 ezer autóhoz elegendő) akkumlátor gyártására. A beruházáshoz a kormány 2018-ban 8,2 milliárd forintnyi támogatást ítélt meg.

Az akkumulátorgyártás más vegyipari tevékenységekhez hasonlóan veszélyes üzem. A technológia elvileg rendelkezésre áll a gyárak biztonságos üzemeltetéséhez, de ehhez arra is szükség lenne, hogy a jogszabályok és hatóságok kellően szigorúak legyenek a cégekkel. Magyarországon azonban a tapasztalatok alapján inkább az a jellemző, hogy eltakarítják az ágazat útjából a törvényeket.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink