Máris megszüntették a kokainos ámokfutó letartóztatását, pedig meghalt egy ártatlan ember
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Botrányos ítélet? - Megszüntették a kokainos ámokfutó letartóztatását, pedig meghalt egy ártatlan ember
A Fővárosi Főügyészség bejelentette, hogy a Ferihegyi úton történt halálos közúti baleset ügyében kiegészítő bizonyítást kell felvenni, ezért újabb tárgyalást kell tartani. A bíróság első fokon 2 év fogházra ítélte a vádlottat, és megszüntette a letartóztatását, ami sokakban felvetette a kérdést: vajon igazságos-e ez a döntés?
A vádirat szerint a 36 éves vádlott 2020. február 4-én napközben jelentős mennyiségű kokaint fogyasztott. Kábítószer hatása alatt, az esti órákban, a XIX. kerületben taxiját vezette, ráadásul biztonsági övét sem csatolta be. A baleset bekövetkeztekor a vádlott a megengedett 70 km/h sebességet meghaladóan, mintegy 130-135 km/h sebességgel kezdett előzni, teljesen figyelmen kívül hagyva a környező forgalmat.
Az előzés során a vádlott áthajtott a szemközti sávba, és ekkor ütközött a szemből szabályosan érkező ártatlan áldozat autójával. A baleset következtében a sértett azonnal életét vesztette, míg a vádlott is megsérült. Az ügyészség a vádlottat halált okozó bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntettével vádolta, és végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását kérte.
A bíróság végül a vádlottat halált okozó közúti baleset gondatlan okozásának vétségében találta bűnösnek, amiért 2 év fogházbüntetést kapott, valamint 5 évre eltiltották a járművezetéstől. A döntés azonban sok kérdést felvetett, különösen a letartóztatás megszüntetése kapcsán.
A kerületi ügyészség fellebbezett az ítélet ellen, arra hivatkozva, hogy az elsőfokú bíróság egymással ellentétes ténymegállapításokat tett, és a szakértő kirendelése sem volt megfelelő. A Fővárosi Főügyészség az ügyészség által benyújtott fellebbezést fenntartotta, és új szakértő kirendelését, valamint újabb tárgyalás tartását indítványozta.
Az ügyészség álláspontja szerint a bűncselekmény minősítése csak a kiegészítő bizonyítékok figyelembevételével határozható meg. Az eset felveti a kérdést, hogy a jogi rendszer mennyire képes megbirkózni az ilyen súlyos bűncselekményekkel, és vajon a társadalom igazságérzete mit mond a döntésről, amely lehetővé tette a vádlott szabadlábra helyezését.
A közvéleményben már most is sokan elítélik a bíróság döntését, hangsúlyozva, hogy a bódult állapotban elkövetett járművezetés következményei rendkívül súlyosak, és az ártatlan élet elvesztése megérdemli a szigorúbb büntetést. Az ügy továbbra is nyitott kérdéseket hagy maga után, és a társadalmi viták középpontjába kerülhet, amint a másodfokú eljárás folytatódik.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!