november 21. csütörtök
Facebook
0
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Menczer Tamás teljesen elkeseredett: attól tart, hogy lenézik őket

Előadást tartott és nem volt éppen rózsás a hangulat


Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Menczer Tamás   Nemzeti konzultáció   Fidesz   Magyar Kormány   Előadás   Kritika   Politika   Orbán Viktor   Demokrácia   Botrány

Menczer Tamás: A nemzeti konzultáció lenézése és a demokrácia

A Fidesz kommunikációs igazgatója, Menczer Tamás nemrégiben előadást tartott, amelyben a nemzeti konzultációk körüli kritikákra reagált. Menczer kifejezte, hogy a baloldali politikai ellenfelek és a brüsszeli bürokraták gyakran lenézik a magyar államot, főként a nemzeti konzultációk miatt, amelyeket a kormány az emberek véleményének megismerésére hivatottan szervez.

Menczer kiemelte, hogy a korábbi konzultációk során nemcsak itthon, hanem Brüsszelben is sokan érezték szükségét, hogy kritizálják a konzultációs folyamatokat. Szerinte a baloldali politikai felfogás szerint az embereket nem szükséges megkérdezni, és ez a demokratikus elvárás nem felel meg az ő nézeteiknek. Ironikusan megjegyezte:

„Hát nehogy már elmondják, hogy mit gondolnak! Az olyan furcsa.”

A kommunikációs igazgató egy futballista hasonlatával érzékeltette az általa kritizált helyzetet:

„Van az a futballista, akit a játékban csak a labda zavar. Van az a politikus, akit a demokráciában csak az ember zavar.”

Menczer szerint a brüsszeli döntéshozók „az elefántcsonttoronyban” ülve adják ki a parancsokat, amelyek középpontjában olyan kérdések állnak, mint a háború, a bevándorlás és a nyugdíjpolitika. Ezzel szemben a Fidesz úgy véli, hogy fontos lenne kialakítani egy közös megállapodást a magyar emberekkel, hogy közösen érjék el céljaikat.

Ugyanakkor Menczer nem tért ki arra, hogy a korábbi konzultációk kérdései sok esetben manipuláltak és csúsztatottak voltak. A nemzeti konzultációkra érkezett válaszok arányai is megkérdőjelezhetők: a legutóbbi konzultáció során a válaszadók 99%-a a kormány álláspontjával egyetértő válaszokat küldött vissza. Ez azonban csak 1,5 millió kitöltőt jelentett, ami jelentős eltérés a választókorú lakosság 7,6 milliós létszámához képest.

Ezek az adatok felvetik a kérdést: hol van ebben a demokratikus konszenzus, amit Menczer említ? Mennyire reprezentatív a nemzeti konzultáció, ha a válaszadók aránya nem éri el a választópolgárok felét?

Menczer Tamás gondolatmenete világosan rávilágít arra, hogy a politikai diskurzusban mennyire fontos a közvélemény, de az általa képviselt nézetek és a demokrácia felfogása között komoly ellentmondások rejlenek. Az ilyen beszélgetések folytatása elengedhetetlen a magyar politikai életben, hogy valóban megértsük, mi is rejlik a nemzeti konzultációk mögött.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink