november 22. péntek
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Nyomozási hibák miatt enyhébb büntetést kaphatnak a Schadl-ügy vádlottjai



Kattints a hírhez tartozó címkékre:
                          

Nyomozási Hibák és Enyhébb Büntetések: A Schadl–Völner-ügy Friss Fejleményei

A Schadl–Völner-ügy körüli nyomozási hibák és a gyors eljárás következményeként a vádlottak enyhébb büntetésére lehet számítani – állítja Horváth Lóránt ügyvéd, az Ügyvédkör elnöke. Az ügyvéd a nyomozás és a jogszabályi változások okozta problémákat és következményeket elemezte a közelmúltban.

Nyomozási Hiányosságok és Hibák

Horváth Lóránt szerint a nyomozás során számos hiba történt. Kiemelte, hogy a nyomozók nem kérdeztek elég mélyen a körülményekről, és a nyomozást sokkal hamarabb lezárták, mint más korrupciós ügyek esetében. Az ügyvéd rámutatott arra is, hogy a nyomozati vallomásokban található ellentmondások és a bizonyítékok eltűnése miatt a vádlottak enyhébb büntetése várható.

Az ügyvéd különösen aggasztónak találja, hogy a leleplezett eszközökkel beszerzett adatokat megsemmisítették. A törvény előírja az ilyen adatok megsemmisítését, ami miatt nem derülhet ki egyes személyek szerepe az ügyben. Ez a problémás helyzet hozzájárulhat ahhoz, hogy a bíróság ne kapjon teljes képet az ügy hátteréről.

Az Előkészítő Ülés és a Beismerés

A Schadl–Völner-ügyben az előkészítő ülésen a tanúk beismerő vallomásai is felvetnek kérdéseket. Horváth Lóránt szerint a tanúk korábban tagadták a bűnösségüket, de az előkészítő ülésen beismerték azt, ami szerinte taktikázásra utalhat. Az ügyvéd rávilágított, hogy a beismerés és a vallomástétel közötti eltérések a bírósági döntésben is szerepet játszhatnak.

Az ügyvéd megemlítette, hogy az angolszász jogrendszerben a beismerés után ügyvédváltásra van szükség. Ezzel szemben a Schadl-ügyben a tanúk, akik eddig nem szolgáltattak érdemi információt, ellentmondásos vallomásokat tettek. Ez az ügy szempontjából fontos kérdéseket vet fel a bizonyítékok és a tanúvallomások értékelésével kapcsolatban.

Az Ügy Gyors Lezárása és Az Eredmények

Horváth Lóránt kritikával illette a nyomozás gyors lezárását is. Úgy véli, hogy az ügyészség egyszerűsítette a nyomozati eljárást, és nem minden érintett személy került be a gyanúsítotti körbe. Magyar Péter, a Diákhitel Központ korábbi vezetője hangfelvételt hozott nyilvánosságra, amelyen arról beszélt, hogy bizonyos személyek nem kerültek be a vádiratba, mivel az ügyészség eltüntette az őket érintő bizonyítékokat. - számolt be róla az index

Schadl–Völner-ügy: Az Ügy Története és Kilátások

A Schadl–Völner-ügyben Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnöke és 21 társa ellen emeltek vádat korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt. Az ügyészség vádirata szerint Schadl György illegális jövedelme 880 millió forintra rúghatott, amelyet a végrehajtók osztalékaiból szerzett.

Az elsőfokú ítélethirdetés várhatóan még az idén, vagy a jövő év első negyedévében megszületik. Az ügyvéd szerint a nyomozási hibák és az eljárási hiányosságok jelentős hatással lehetnek az ítélet súlyosságára, és ezáltal enyhébb büntetésekhez vezethetnek.

Az ügy fejleményei azt mutatják, hogy a jogi rendszer és az ügyészség által alkalmazott módszerek számos problémát okozhatnak a korrupciós ügyek kezelésében, és a nyomozási hibák hosszú távon befolyásolhatják az igazságszolgáltatás hatékonyságát.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink