Orbán Ráhel turisztikai szakember kifejtette véleményét a ferihegyi reptér megvásárlásáról
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
**Orbán Ráhel nyilatkozott a ferihegyi reptér megvásárlásáról**
Orbán Ráhel, a BDPST-csoport kreatív igazgatója és turisztikai szakember, nemrégiben a Turizmus.com podcast-interjújában osztotta meg véleményét a ferihegyi reptér megvásárlásáról és annak fontosságáról. Beszélt a közbiztonság és köztisztaság jelentőségéről, valamint arról, hogy miért éri meg milliárd forintos költségen Magyarországra csődíteni egy nagy csapat influenszert.
A beszélgetés során Orbán Ráhel hangsúlyozta, hogy egy reptérnek méltónak kell lennie arra, hogy az ország kapuja legyen. "Ez legyen az első hely, ahova megérkeznek a turisták" - mondta. Szerinte szükség van közös erőfeszítésekre a turizmus erősítése érdekében, nem elég, ha az egyes iparági, versenypiaci szereplők önmagukban dolgoznak.
A reptér állami felvásárlásának szükségességét azzal indokolta, hogy az előző tulajdonos nem fejlesztette megfelelően a repteret, és időnként még az elvárható minimumszintet sem érte el az üzemeltetés.
Orbán Ráhel szerint a reptér méltóságán kívül alapvető dolgokra is szükség van, mint a tiszta és biztonságos utcák. Bár a tisztaság kérdésében nem foglalt állást, a biztonsággal kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy vendégei szerint nincs probléma ezen a téren.
A turisztikai fejlesztésekről szólva, Orbán Ráhel kiemelte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) munkáját. Hangsúlyozta, hogy az MTÜ kampányai nélkül az egyedi piaci szereplők nem lennének képesek külföldön médiát vásárolni vagy influenszereket meghívni. Ezek az influenszerek különböző helyszíneken megfordulva rengeteg reklámot generálnak a kisebb egységeknek is.
Május végén az MTÜ szervezésében egy csapat a világ legnagyobb eléréssel rendelkező influenszerei közül Budapestre látogatott, milliárd forintos költségen. Bár az MTÜ szerint Orbán Ráhelnek semmi köze nem volt a programsorozathoz, éppen ekkor volt a BDPST Dorothea hoteljének megnyitója, és Orbán Ráhel is találkozott néhány influenszerrel.
A Dorothea hotelről szólva Orbán Ráhel elmondta, hogy a szálloda az általa kívánatosnak tartott turisztikai fejlesztési irányt testesíti meg: „affordable luxury”, azaz megfizethető luxus. A szálloda nagyon szofisztikált és magas színvonalú, de árazásban nem hozza a nyugat-európai 5 csillagos szállodák szintjét. Egy szoba egy éjszakára nagyjából 250 eurónál (100 ezer forintnál) kezdődik, de a legmenőbb szobák ennek több mint négyszeresébe kerülnek.
Orbán Ráhel szerint Budapest különösen hiányzik a luxusvásárlás lehetősége. Hangsúlyozta, hogy nem a luxuson, hanem a vásárlási élményen van a hangsúly. Régebben voltak ilyen üzletek és környékek, de ezek állapota kissé leromlott, a forgalmas utak és nem odaillő üzletek miatt. Bár konkrét utcákat nem említett, a gépjárműforgalom csökkentésének igénye egybevág Karácsony Gergely főpolgármester programjával.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!