december 04. szerda
Facebook
TheNews
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Orbán meglépte: jön a munkáshitel



Kattints a hírhez tartozó címkékre:
                          

Munkáshitel bevezetése 2025-től: Új lehetőség fiatal munkavállalóknak

2025. január 1-jétől a magyar kormány új kedvezményes hitelprogramot, a munkáshitelt vezeti be. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón elmondta, hogy ez a hitel azok számára lesz elérhető, akik már 17-18 éves koruk óta dolgoznak, ám nem jogosultak a diákhitel igénybevételére. A kormány célja ezzel a programmal, hogy a fiatal munkavállalók is kedvező feltételekkel juthassanak hitelhez, amely a korábbi szakmunkáshitel helyett egy szélesebb kör számára biztosít hozzáférést.

A hitel részleteit Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter dolgozza ki, és a rendszer legkésőbb 2025. január 1-jétől fog működni. A cél egy gyorsan és egyszerűen elérhető, kedvezményes hitel biztosítása a fiatal munkavállalóknak, akik eddig a munkavégzés miatt kieshettek a diákhitel nyújtotta lehetőségekből.

Határrendészeti költségek megtérítése: Magyarország perrel fenyegeti az EU-t

Gulyás Gergely arról is tájékoztatott, hogy Magyarország igényli a határrendészeti költségek megtérítését az Európai Uniótól. Amennyiben az EU nem teljesíti ezt a kérést, Magyarország kész jogi útra terelni az ügyet. A kormány mandátumot adott Bóka Jánosnak, az európai uniós ügyekért felelős miniszternek, hogy tárgyalásokat kezdjen az Európai Bizottsággal a migrációval kapcsolatos ügyekben, különös tekintettel a Magyarországot érintő korábbi bírósági ítéletekre. - számolt be róla a kormany.hu

A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar kormány továbbra is kitart amellett, hogy a népszavazáson hozott döntések alapján senkit sem lehet kötelezően betelepíteni Magyarországra. Az ország továbbra is védeni fogja a határait az illegális bevándorlóktól, és azok számára, akik politikai menedékjogot kapnak, felajánlják az egyirányú, ingyenes utat Brüsszelbe.

A schengeni övezet jövője: Magyarország aggodalmai

A miniszter emlékeztetett arra, hogy már 2015-ben figyelmeztetett a kormány, ha az EU nem tartja be a közösségi jogot, különösen a schengeni egyezményt, az összeomlást eredményezhet. Gulyás Gergely szerint a migráció veszélyezteti a schengeni rendszert, különösen azzal, hogy Németország 2023. szeptember 16-tól újra bevezette a határellenőrzéseket a schengeni határain.

Minimálbér- és garantált bérminimum-emelés a cél 2024-ben

A kormány célja, hogy a 2024-es évben jelentős minimálbér- és garantált bérminimum-emelést hajtsanak végre – mondta el Gulyás Gergely. A jövő évi költségvetés célkitűzéseiről már folytak tárgyalások, és a kormány felhatalmazta Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, hogy egyeztessen a munkaadókkal és a munkavállalókkal.

A kormány célja, hogy a minimálbér emelkedése többéves megállapodáson alapuljon, és a bruttó átlagkeresetekhez legyen kötve, ezáltal biztosítva a kiszámíthatóságot és a hosszú távú tervezhetőséget mind a munkaadók, mind a munkavállalók számára.

Összegzés

A kormány bejelentései jelentős változásokat vetítenek előre a fiatal munkavállalók hitellehetőségei, a migrációs politika és a jövő évi bérfejlesztések terén. A munkáshitel bevezetése új pénzügyi támogatási lehetőséget kínál a diákhitelből kiesők számára, míg a határvédelem és a minimálbéremelés terén is határozott lépéseket tervez a kormány. Az elkövetkező hónapokban ezek a döntések komoly hatással lehetnek Magyarország gazdasági és társadalmi életére.

TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink
TOP 6 Hírünk
Legfrissebb Híreink