Magyarország gazdasága sok lábon áll, nagy növekedési potenciállal
Magyarország gazdasága sokszínű és stabil alapokon nyugszik, amely jelentős növekedési potenciált hordoz magában. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten hangsúlyozta, hogy a bruttó nemzeti termék (GDP) a jövő évben a jelenlegi nehézségek ellenére is várhatóan 3% felett bővül.
Brit vállalati beruházások erősítik a magyar gazdaságot
A DS Smith Packaging Hungary Kft. újabb jelentős beruházásokat jelentett be, amelyek keretében több mint 40%-kal növeli magyarországi kapacitásait. A fejlesztések három helyszínen, Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben, összesen 12,7 milliárd forint értékben valósulnak meg.
Az Egyesült Királyság cégei továbbra is fontos szerepet töltenek be a magyar gazdaságban.
Közel 50 ezer magyar munkavállalónak biztosítanak állást.
A kétoldalú kereskedelmi forgalom 2022-ben 6,5 milliárd euróval új rekordot ért el.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy Magyarország továbbra is szoros gazdasági együttműködésre törekszik a szigetországgal, annak ellenére, hogy az Egyesült Királyság kilépett az Európai Unióból.
"A kormány részéről a megfelelő környezet megteremtésével tudunk egy-egy ilyen megállapodáshoz hozzájárulni, például azzal, hogy versenyképes adórendszert tartunk fenn, amely nem bünteti, hanem támogatja a munkát, nem bünteti, hanem támogatja azt, aki többet dolgozik, és nem bünteti, hanem támogatja azt, aki több embert alkalmaz"
- sorolta.
Állami támogatás a csomagolóiparban
Az elmúlt évtizedben a magyar állam 42 csomagolóipari beruházást támogatott, amelyek összértéke 164 milliárd forint volt. A miniszter szerint ez is jól mutatja a magyar gazdaság diverzifikációját, hiszen nem kizárólag az autóipar dominál.
A béke és stabilitás jelentősége
Az ukrajnai háború gazdasági terhei ellenére Magyarország igyekszik megőrizni stabilitását. Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a növekedéshez elengedhetetlen a béke és a kiszámíthatóság, amelyek a következő év elején remélhetőleg visszatérnek Közép-Európába. Az exportorientált magyar gazdaság érzékenyen reagál a világgazdaságban bekövetkező változásokra, ugyanakkor a béke helyreállítása jelentős növekedési lehetőségeket nyitna meg.
A versenyképes adórendszer előnyei
Magyarország adórendszere az OECD-tagállamok között a hetedik legversenyképesebb, míg a társasági adót és a magánszemélyek adózását tekintve a negyedik, illetve ötödik helyen áll. A kormány célja, hogy a versenyképes adópolitika továbbra is ösztönözze a munkahelyteremtést és a gazdasági növekedést.
Fenntartják az alacsony adószintet.
Stabilitást és kiszámíthatóságot biztosítanak a vállalkozások számára.
Ösztönzik a nagyobb foglalkoztatást és a beruházásokat.
Növekedési kilátások és diverzifikált gazdaság
Szijjártó Péter szerint a magyar gazdaság fejlődése a következő években tovább gyorsulhat, hiszen számos nagy beruházás – különösen az autó- és akkumulátoriparban – a termelési szakaszba lép. Ezzel párhuzamosan a gazdaság sokszínűsége és diverzifikációja tovább erősödik, biztosítva az ország hosszú távú növekedési képességét.
Magyarország gazdasága tehát nemcsak az autóiparra épül, hanem számos más ágazatban is jelentős eredményeket ér el, amely hozzájárul a stabilitáshoz és a jövőbeni fejlődéshez.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!