Szijjártó az eddigi legkeményebb interjút adta: kész mindenre, újabb kihívás elé néz, de nem hagyja magát....
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
"Kiderült! Szijjártó Péter Iránban: Tényleg az összes ellenség a mi konyhánkban főz?!"
Szijjártó Péter, Magyarország külügyminisztere, most éppen az Iráni Köztársaság fővárosában, Teheránban, ahol nem csupán politikai manővereket hajt végre, hanem a globális béke és a kereskedelmi kapcsolatok megőrzése érdekében harcol. A napokban az iráni kormányzatnak adott exkluzív interjújában Szijjártó kijelentette, hogy kész mindenre azért, hogy megakadályozza a Közel-Keleten fenyegető konfliktus eszkalációját.
Az interjú során a külügyminiszter részletezte az Irán és Magyarország közötti gazdasági kapcsolatok állását, miközben nem titkolja, hogy az amerikai szankciók komoly kihívást jelentenek. Azonban Szijjártó ragaszkodik a szabad és akadálymentes kereskedelemhez, és kitart amellett, hogy Magyarország továbbra is "kereskedelmi kapu" Európa felé.
De nem csupán a gazdasági fronton küzd Szijjártó, hanem a politikai véleményformálásban is helyt áll. Az interjúban kitért arra is, hogy a magyar ellenzék állítása szerint az Egyesült Államokból pénzügyi támogatást kapva próbálja befolyásolni a magyar közakaratot. Ezt azonban a külügyminiszter keményen elutasítja, és Soros György hálózatát nevezi meg az első számú finanszírozónak.
A kérdések széles palettája érintette a vízgazdálkodástól az élelmiszer-biztonságig, és még a média területére is kiterjedt. Szijjártó azonban nem hagyja magát, és kitart az iráni rezsimmel való együttműködés mellett, miközben az ellenzéki kritikákat és az amerikai befolyást is keményen visszautasítja.
Szijjártó Péter újabb kihívás elé néz, de nem hagyja magát. Iránban a béke és a kapcsolatok megőrzése érdekében harcol, és hazájának érdekeit képviseli minden fórumon és minden fronton.
A magyar kormányt érő kritikákról és a hazai ellenzékről szóló kérdésekre válaszolva Szijjártó kifejtette, hogy szerinte David Pressman amerikai nagykövet a magyar ellenzék vezetője, de Soros György, a szuverenitásvédelminek nevezett törvény és egy ellenzéki összeesküvés is bekerülhetett az interjúba:
„Nézze, ami Magyarországon a legutóbbi választásokon történt, az nagyon gyanús volt. Az összes ellenzéki párt a szélsőjobbtól a szélsőbalig, [...] a fasisztáktól a kommunistákig, mindenki ugyanazon a véleményen volt, ami nagyon szokatlan. [...] És hát kiderült, hogy több tízmillió dollárt fektettek beléjük az Egyesült Államokból a magyar közakarat befolyásolására, politikai változásra. Nos, ez nagyon antidemokratikus, elfogadhatatlan, és nem utolsó sorban törvénybe ütközik”.
Továbbá
„nyílt titok, hogy Magyarországon sok függetlennek vélt médiát [...] úgynevezett civil szervezetek külföldi forrásból finanszíroznak. Soros György hálózata pedig mindenképpen az első számú finanszírozók közé tartozik”.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!