Magyarország a legszegényebb uniós államok között: Elmaradás a fogyasztás terén
Legutóbbi Eurostat-adatok szerint Magyarország és Bulgária az Európai Unió két legszegényebb országa, ha a háztartások tényleges fogyasztását nézzük. Az adatokat decemberben tették közzé, és világossá vált, hogy mindkét ország fogyasztása az uniós átlag 70%-án áll. Ezzel szemben az éllovas Luxemburgban a háztartások tényleges fogyasztása 136%-os szinten van.
A vásárlóerő-paritáson (AIC) számolt fogyasztási lista alapján Magyarország a közép-kelet-európai országoktól is jelentősen lemaradt. A horvátok 76%-os, a szlovákok 77%-os fogyasztással rendelkeznek, míg a többi ország, mint például Lengyelország és Szlovénia, már 80%-ot meghaladó értékkel zárja az évet.
A magas fogyasztású államok, mint a gazdagabb nyugat-európai országok, felhúzzák az átlagot, hiszen mindössze 11 ország éri el az uniós átlagot. Az írek pedig alig maradnak el tőle.
A magyar jólét csökkenése különösen szembetűnő, mivel az ország most először szerepel az utolsó helyen, még ha holtversenyben is. A 2010-es évek elején, amikor az uniós átlag 62%-át értük el, még öt országot is megelőztünk. Míg Magyarország a 8%-os növekedést mutatott azóta, addig például Románia több mint 30%-kal közelítette meg az átlagot.
Ha visszatekintünk egészen 2005-re, az EU-csatlakozás első teljes évére, akkor látható, hogy akkor még 8 ország volt mögöttünk, és a csehek, valamint a szlovénok álltak előttünk.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!