Óriási érdeklődés övezte Magyar Péter kecskeméti látogatását, ahol több ezren gyűltek össze, hogy meghallgassák beszédét. A Tisza Párt elnöke rögtön egy provokatív kérdéssel indított:
polgármester asszony, hol a pénz? Hová tűnt a 127 milliárd?
Ezzel a Neumann János Egyetem körüli pénzügyi visszásságokra utalt, majd kitért pártja egyik kulcsfontosságú programpontjára, az „Indul az út a börtönbe” kezdeményezésre.
Tiltakozás a városházánál
A kecskeméti ellenzéki csoport, a Szövetség a Hírös Városért Egyesület, tüntetést szervezett a városháza elé, követelve a fideszes városvezetés felelősségre vonását. Az egyetemnél eltűnt 127 milliárd forint ügyében Magyar Péter több helyi politikust is megszólított, beleértve Szemereyné Pataki Klaudia polgármestert, valamint Gaál József alpolgármestert és Lezsák Sándor országgyűlési alelnököt, akik az egyetem alapítványához köthető vezető pozíciókat töltenek be.
A jegybanki alapítványok árnyékában
A botrány középpontjában a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vitatott alapítványai állnak. Az Állami Számvevőszék vizsgálata során feltárt szabálytalanságok miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést is tettek. Az Optima Befektetési Zrt. kötvénykonstrukció révén vont ki 127 milliárd forintot az egyetemi vagyonkezelő alapítványtól – ez az összeg eredetileg az állami támogatás részeként érkezett. Magyar szerint Polt Péter felesége, Polt-Palásthy Marianna is részese volt az MNB alapítványi rendszerének, így szerinte fel kellett volna tűnnie neki, hogy „nem nokiás dobozokban, hanem dömperekben hordják ki a pénzt.”
„Egyetlen Nemzeti Együttbűnözés Rendszere van”
Magyar Péter élesen kritizálta a kormányzati vezetőket, kijelentve, hogy nincs két különböző korrupciós rendszer, hanem egyetlen összefonódott hálózat létezik. Szemereyné Pataki Klaudiát, Matolcsy Györgyöt és Polt Pétert egy klikkhez sorolta, amelynek szerinte a „főnöke Don Vito Corleone, a maffia feje, másodállásban zebraidomár.”
A Nemzet Hangja program
A politikus Kecskeméten is ismertette a Nemzet Hangja kezdeményezést, amely célja, hogy elérje mind a 3155 magyar települést. Két nap alatt már több mint 200 ezren vettek részt az online szavazásban. Magyar Péter hangsúlyozta, hogy ez valódi konzultáció, amelynek költsége 60 millió forint, és egyetlen fillér közpénzt sem használnak fel rá. Ezzel szemben szerinte a kormány nemzeti konzultációi milliárdokba kerülnek.
A vidéki tüntetések és a média figyelme
A rendezvény után Magyar Péter közösségi oldalán arról írt, hogy a független sajtó nem fordít kellő figyelmet a vidéki tiltakozásokra.
sajnos a független sajtó számára az nem hír, ha vidéken tüntetnek ezrek. Valamiért ez a körúton belülről nem látszik. Reméljük egyszer ez is megváltozik
– jegyezte meg posztjában.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!