Váratlan helyen bukkantak fel Varga Judit fotói - visszaélés
Kattints a hírhez tartozó címkékre:
Varga Judit és a Visszaélési Hullám: Fotóival Bitcoin Hirdetéseket Népszerűsítenek Külföldi Oldalakon
Az elmúlt hetekben a magyar politikai színtér több prominens alakja is célpontjává vált egy új típusú visszaélésnek, amelynek során fotóikat külföldi oldalak használták fel tudtuk nélkül, gyakran félrevezető vagy megtévesztő célokra. A legújabb áldozat Varga Judit, volt igazságügyi miniszter, akinek képeit most bitcoin hirdetések népszerűsítésére vették igénybe.
Az Államtitkár és a Volt Polgármester Esetei
Nem ez az első alkalom, hogy magyar politikusokat érint hasonló visszaélés. Néhány héttel ezelőtt a magyar sajtó figyelt fel arra, hogy Rétvári Bence államtitkár fotóit használták egy bitcoinkereskedő oldalán. Az oldal azóta eltűnt, és a Rétvári fotóit tartalmazó posztok elérhetetlenné váltak.
Korábban Borkai Zsolt volt győri polgármester is hasonló helyzetbe került. Egy orosz dezinformációs oldal Borkai fotóját felhasználva azt állította, hogy ő egy meggyilkolt svéd szakértő, aki részt vett az Északi Áramlatnál történt szabotázsban.
Varga Judit Bitcoin Hirdetésekben
Az egyik olvasónk nemrég hívta fel a figyelmünket arra, hogy Varga Judit képeit is felhasználták egy bitcoinos átverés népszerűsítésére. Az oldal, amely ezt tette, Emily Elias névvel regisztrált felhasználóhoz társította a volt igazságügyi miniszter fotóit. Az oldalon olyan posztok jelentek meg Varga Judit képeivel, mint például: „114 ezer dollár nyereség egy nap alatt a mai kereskedésben”.
A hamis profil 442 követővel rendelkezik a Facebookon, és az utolsó bejegyzés július 11-én született, amelyben ezt írták: „121 ezer dollár egy nap alatt SPY és TSLA shortolásával. Ezt később a mai nap folyamán összefoglalom és megosztom. Vad, őrült nap volt a mai.”
Valóság és Képmutatás
Valójában nincs arra utaló jel, hogy Varga Juditnak bármilyen köze lenne a bitcoinhoz, shortoláshoz vagy tőzsdéhez. Az viszont közismert, hogy a volt miniszter az asztalosszakmában próbálja ki magát.
A Visszaélések Hullámának Hatása
Ez az eset is jól mutatja, hogy a politikusok és közéleti személyiségek képei milyen könnyen felhasználhatók félrevezető célokra, különösen az internet korában. Az ilyen típusú visszaélések nemcsak az érintettek személyes hírnevét károsíthatják, hanem megtéveszthetik a közvéleményt és komoly bizalmi válságot idézhetnek elő.
A politikai és közéleti szereplőknek érdemes fokozott figyelemmel követniük az online jelenlétüket, és szükség esetén jogi lépéseket tenniük a hasonló visszaélések ellen. A közönség számára pedig fontos, hogy kritikus szemmel kezeljék az interneten talált információkat, különösen, ha azok rendkívüli vagy gyanús állításokat tartalmaznak.
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!