A Mi Hazánk segítségével szavazta meg a fideszes elnököt a Pest vármegyei közgyűlés
A Pest vármegyei közgyűlés alakuló ülésén a Fidesz, bár nem rendelkezik többséggel, mégis elérte, hogy kormánypárti elnököt válasszanak – erről számolt be Buzinkay György, a Demokratikus Koalíció politikusa. A Fidesz mindössze 21 képviselőt delegált a 46 fős testületbe, ami önmagában nem elegendő a döntéshozatalhoz. A Momentum 10, a Mi Hazánk 8, míg a Demokratikus Koalíció 7 képviselőt delegált a közgyűlésbe, így a Fidesznek további támogatásra volt szüksége az elnöki poszt megszerzéséhez. - számolt be róla a 24.hu
Az alakuló ülésen azonban a Mi Hazánk Mozgalom támogatásával sikerült a Fidesznek nemcsak a közgyűlés elnöki pozícióját megszerezni, hanem a három alelnöki tisztséget is megszavaztatni. Cserébe a Mi Hazánk két bizottsági elnöki pozíciót kapott, egyet a Vármegyei Döntéselőkészítő Bizottságban, a másikat pedig a Területfejlesztési Bizottságban – tette hozzá Buzinkay.
Ez a politikai lépés rámutat arra, hogy a Pest vármegyei közgyűlésben milyen jelentős szerepet játszhatnak a kisebb pártok, amelyek egy-egy döntésnél a mérleg nyelvét képezhetik. A Fidesz számára ez az együttműködés lehetőséget adott arra, hogy a vármegye vezető pozícióit megszerezze, annak ellenére, hogy a többséget nem birtokolja a közgyűlésben.
Frissítünk!
Cikkünk megjelenését követően a Momentum lapunknak küldött közleményében azt írta: „A Pest megyei közgyűlés mai alakuló ülésén kiderült, hogy innentől a Fidesz és a Mi Hazánk kéz a kézben vezetik a megyei közgyűlést, összenőtt, ami összetartozott.” Szemző Áron, a Momentum képviselője számolt be arról, hogy a közgyűlés amellett , hogy – a Mi Hazánk segítségével – megszavazta a fideszes elnököt, leszavazta a gödi Samsung-gyár iparűzési adóemelését is. „Tehát papíron hiába lett kisebbségben a Fidesz, a Mi Hazánk képviselői készségesen beálltak a nagykoalícióba. Ezzel eldőlt, hogy a következő öt évben is csak a saját érdekeik és a gödi Samsung akkumulátorgyár kiszolgálása érdekében fognak dolgozni” – fogalmazott.
Reagált cikkünkre a Mi Hazánk is, a párt lapunkkal közölte: ‚A Mi Hazánk Pest Vármegyei frakciója nem kötött koalíciót, és nem fogadott el közgyűlési alelnöki pozíciót sem. Minden előterjesztést külön fogunk megvizsgálni, ügyek mentén fogunk működni. (…) Most pusztán a működőképességet biztosítottuk, mert a másik opció az anarchia lett volna, az pedig nem érdeke az önkormányzatoknak, sem pedig a Pest vármegyei embereknek.”
|