NE!
WS
            

G7: Szijjártó barátja ki van tiltva az USA-ból “korruptsága” miatt, de az uniós szankcióktól megmenthetjük



Április közepén a szaúdi hatóságok jelentős mennyiségű kábítószert foglaltak le egy Libanonból érkező hajón.


A gránátalma-szállítmányban 5,3 millió Captagon tabletta volt, egy olyan amfetaminszármazék, amely széles körben elterjedt a Közel-Keleten és számottevő szerepe volt a szíriai háború brutalitásában.

A dzsiddai kikötőben lefoglalt rakomány adta meg a végső lökést a szaúdi hatóságoknak, hogy felfüggesszék a libanoni gyümölcs- és zöldségimportot. Az elmúlt hat évben ugyanis több mint 600 millió drogtablettát foglaltak le a Libanonból érkező élelmiszer-rakományokban.



A szaúdi drogfogással nagyjából egyidőben Görögországban is jelentős mennyiségű, szintén Libanonból származó kábítószert foglaltak le. Több mint négy tonna kannabiszt találtak élelmiszeripari gépek közé rejtve egy Libanonból (Magyarországon keresztül) Szlovákiába tartó szállítmányban.

Ahogy a fenti két példa felvillantja, a hétmilliós lakosú, területileg nagyjából két magyar megyényi Libanon világszinten is jelentős drogpiaci szereplő. Az ENSZ szerint Libanon a harmadik legnagyobb marihuánatermesztő a világon (Afganisztán és Marokkó után), a szintetikus drogok mellett a heroin-előállítás is jelentős, és a kábítószer-fogyasztás is egyre elterjedtebb.



A libanoni kábítószerpiac meghatározó szereplője a Hezbollah nevű szervezet, amelyet az USA és számos nyugat-európai ország terrorista szervezetnek könyvel el. Az Irán által támogatott Hezbollah jóval több egy szokványos paramilitáris szervezetnél. Amellett, hogy katonai szárnya erősebb a libanoni hadseregnél, számos állami feladatot lát el a gyenge központi hatalom helyett. Állam az államban: iskolákat, kórházakat üzemeltet, szemetet gyűjt vagy például szociális hálózatot működtet. Kikötőket, határszakaszokat ellenőriz, befolyása van a repülőtér irányításában.

Részben erre az infrastruktúrára építve a Hezbollah hatalmas összegekre tesz szert drogkereskedelemből. Csak a cikk elején említett Captagon csempészete éves szinten több milliárd dolláros bevételt jelenthet. A Washington Post cikke alapján számos közel-keleti és dél-európai drogfogás is köthető a Hezbollahhoz. Több latin-amerikai drogkartellel is kapcsolatban állnak, amelyek részben a Hezbollah hálózatán keresztül juttatják el árujukat Európába, a libanoni szervezet a drogpénzek tisztára mosásában is részt vesz.

A magyar külügyminiszter barátja

A Hezbollah egyik legfontosabb szövetségese egy libanoni keresztény párt, amelynek vezetője Gebran Bassil. Ő a jelenlegi elnök, a 87 éves Michel Aoun veje, és széles körben úgy tartják, hogy valójában Bassil áll idős apósa döntései mögött, és szívesen lenne utódja az elnöki pozícióban. Lehetőségeit azonban korlátozza, hogy tavaly felkerült az USA szankciós listájára, “hírhedt korruptságára” hivatkozva.

Pár hónappal később, idén tavasszal felmerült, hogy az USA után az Európai Unió is szankciókat vezet be Bassil ellen. Ezt leginkább a térségben egykori gyarmatosítóként különösen aktív Franciaország szeretné elérni, azonban jelen állás szerint valószínűtlen az egységes uniós kiállás a libanoni politikus ellen. Bár nem egyértelmű, hogy a különböző tagállamok hogyan viszonyulnak a szankciókhoz, az biztosra vehető, hogy Magyarország megvétózná a közös fellépést.



Ahogy Szijjártó Péter is beszámolt róla, az uniós külügyminiszterek április közepén tárgyaltak az esetleges szankciókról libanoni politikai vezetőkkel szemben. Mivel ez egy videós ülés volt, formális döntés nem is születhetett volna. Mindenesetre az egyeztetés után egy héttel, múlt hétfőn Szijjártó egy napra Libanonba utazott, ahol személyesen találkozott Bassillal.

Közös sajtótájékoztatót is tartottak, ahol többször is barátként hivatkoztak egymásra. Bassil miniszterként több alkalommal járt Magyarországon, ahol Szijjártó mellett Orbán Viktorral is többször találkozott, és Szijjártó is többször járt Libanonban. A Külgazdasági és Külügyminisztérium által korábban kiadott lista alapján Szijjártó az Európán kívüli politikusok közül Bassillal találkozott az egyik legtöbbször (2014 és 2017 között ötször).

Gebran Bassil barátommal hosszú évekig szolgáltunk együtt külügyminiszterként, ő vezeti a legnagyobb keresztény pártot...

Közzétette: Szijjártó Péter – 2021. április 26., hétfő


A magyar kormány közlése alapján Szijjártóval együtt húsz lélegeztetőgép és 20 ezer maszk is érkezett Libanonba, emellett további 2 millió dollárral (600 millió forinttal) támogatja Magyarország a libanoni keresztény templomok felújítását. Ugyanakkor nem elsősorban ezek miatt utazott Bejrútba, hanem a Bassil melletti kiállásért. Legalábbis a libanoni politikus azzal kezdte a sajtótájékoztatót, hogy Szijjártó kezdeményezte a találkozót, hogy kifejezhesse támogatását feléjük, miután az előző héten az uniós külügyminiszterek között téma volt Libanon.

Bassil egy-két mondatot leszámítva szót sem ejtett a Szijjártó által hozott védőeszközökről, lényegében csak az esetleges szankciók ellen érvelt. Mondanivalójának lényege az volt, hogy a libanoni politikai elit szankcionálása a radikális mozgalmak megerősödéséhez vezetne, ami felerősítené a migrációt és így destabilizálná Európát. Bassil azt is mondta, hogy a szíriai menekültek érkezésére is figyelmeztették az európai országokat, de egyedül Magyarország vette őket komolyan.

Szijjártó azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy azért utazott Libanonba, mert “minden ilyen ügyben a közvetlen információáramlást részesíti előnyben, elfogult vélemények helyett a kiegyensúlyozott, valóságra alapuló párbeszédet”. Szerinte stabil országhoz szilárd kormányra van szükség, de ennek a létrehozását libanoni belügynek tartják.

Szijjártó szerint ezért minden külső nyomásgyakorlási kísérletet elutasítanak, főleg az olyanokat, amelyek egy konkrét politikai mozgalom vagy egy vallási közösséget képviselő párt ellen irányulnak. A külügyminiszter azt is mondta, hogy az EU csak minden tagállam egyetértésével szabhatna ki szankciót, és Szijjártó egyértelművé tette, hogy soha semmilyen szankciót nem szavaznának meg a libanoni párt és vezetői ellen (Magyarország januárban az orosz tüntetések elleni egységes kiállást vétózta meg, áprilisban pedig a Kína elleni fellépést).

Kisajátították az államot

Számos arab médium cikkezett arról, hogy a Hezbollah lényegében a saját legitimációjára használja a Bassil által vezetett keresztény pártot, az FPM-et. A 2005-ben megalapított párt egy évvel később kötött szövetséget a Hezbollahhal, amely mindkét szervezetet megerősítette. A keresztény párt támogatása elfogadottabbá tette a Hezbollahot, amely Bassilék hozzájárulásával a libanoni állam kisajátításába kezdett. Az FPM pedig Bassil vezetésével fokozatosan kialakított egy állami szerveket behálózó klientúrát.

Bassil rendszeresen nyíltan kiáll a Hezbollah mellett, 2016-ban pedig a Hezbollah támogatásával elnökké választották az apósát. Bassil több miniszteri pozíciót is vállalt a korábbi kormányokban, de az elmúlt 1-2 évben jelentősen csökkent a renoméja. Részben amiatt, mert még a Donald Trump által vezetett adminisztráció is tiltólistára tette a politikust.

Az amerikai kormány az úgynevezett Magnitsky Act alapján megtilthatja az emberi jogokat megsértő vagy korrupt külföldi hivatalnokok belépését az Egyesült Államokba. Erre a tiltólistára került fel Bassil, többek között Dzsamál Hasogdzsi szaúdi újságíró feltételezett gyilkosai vagy a brutális csecsen vezető, Ramzan Kadirov mellé.

Az indoklás szerint Bassil a rendszerszintű libanoni korrupció egyik szimbolikus szereplője, aki a barátait nevezi ki politikai pozíciókba, és állami forrásokat játszik át a hozzá közel álló magáncégeknek. Mike Pompeo, a Trump kormány külügyminisztere azt állította Bassilról, hogy “kormányzati pályafutása során hírhedten korrupttá vált”.

Bassil már ezt megelőzően sem számított népszerűnek a hazájában. A gazdasági nehézségek és a korrupció miatt 2019 óta rendszeresek a tüntetések Libanonban, amelyeknek egyik fő célpontja Bassil. A gazdasági helyzet közben folyamatosan romlik: az infláció lassan egy éve meghaladja a 100 százalékot és a lakosság fele a szegénységi küszöb alatt él. Az ország kiszolgáltatottságát jól mutatja, hogy a cikk elején említett szaúdi agrárexport-tilalom a már eddig is nehéz helyzetben lévő földműveseket sújtja, ugyanis a libanoni mezőgazdasági export közel negyede ment Szaúd-Arábiába.



Az egyre kilátástalanabb gazdasági helyzet mellett hónapok óta nem tudnak felállítani egy új kormányt, és ezért a tüntetők mellett európai politikusok is részben Bassilt hibáztatják. Franciaország emiatt döntött úgy tavasszal, hogy szankciókkal próbál rábírni libanoni vezetőket – köztük meg nem erősített hírek szerint Bassilt is -, hogy vessenek véget a politikai káosznak.

Fenntartjuk magunknak a jogot, hogy további intézkedéseket vezessünk be azokkal szemben, akik megakadályozzák a válságból való kilábalást, és lépéseket is fogunk tenni a nemzetközi szövetségeseinkkel közösen

– nyilatkozta Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter áprilisban.

Ahogy láttuk azonban, a közös uniós kiállás várhatóan nem fog megvalósulni, így Franciaország azon is elkezdett dolgozni, hogy egyedül lépjen fel az érintett libanoni vezetők ellen. Közben Bassil is igyekszik tágítani a mozgásterét: április elején ő utazott Franciaországba, hogy elejét vegye a szankcióknak, pár napja pedig Moszkvába ment, ahol többek között Szergej Lavrov külügyminiszterrel találkozott.

Mozgástere tágítását szolgálhatta a Szijjártóval való találkozás is, és úgy tűnik, nem is kell aggódnia attól, hogy az EU szankciókat vezetne be ellene. Az viszont nem teljesen világos, hogy Szijjártó miért kezdeményezte ezt a találkozót, és Magyarországnak miért lehet érdeke ismét szembemenni egy esetleges uniós többséggel, ezúttal egy részben drogforgalmazásból élő félkatonai szervezet politikai szövetségese érdekében (erről a minisztériumot is megkérdeztem, de nem válaszoltak).

A mostani magyar álláspont nem is igazán illeszkedik az eddigi irányvonalhoz. Szijjártó kinevezése óta hangoztatja, hogy a fő magyar külpolitikai irányvonal a pénzközpontú pragmatizmus, ennek megfelelően aktívan keresi a kapcsolatot közép-ázsiai diktatúrákkal vagy a éppen a polgármesterként embereket ölő Fülöp-szigeteki elnökkel.

Míg sok más országnál fel sem merül hasonló szempont, a Libanonnal való kapcsolatunkat mégis egyértelműen értékválasztásra, vallási alapra helyezi Szijjártó. Olyannyira, hogy a kereszténységre hivatkozva érvel amellett, hogy soha nem szavazna meg semmilyen szankciót egy “hírhedten korrupt” vezető ellen sem, akinek amúgy nincs is kormányzati pozíciója.

Botrány: nyilvánosságra hozták a Soros-ügynökök listáját
05/28
Jól ismert vezető ellen indult nyomozás: sikkasztás és hivatali vesztegetés gyanúja
05/28
Elképesztő ami itthon megy: ismert magyar milliárdos holttestére bukkantak
05/28
Akkora botrányt robbantott ki egy videó, hogy azonnal lépett a vezetőség egy kórházban
05/28
Ilyet nem látsz mindennap - nem akárhol tartottak szentmisét...
05/28
Érdekes ügyben lépett az EU - Újabb eljárás Orbánék ellen - A magyar kormány nem ...
05/28
Nemzetközi botrány: Nem kapott frekvenciát Szerbiában a TV2...
05/28
Érdekes dolgokat állít Magyarországról a Szíriai közszolgálati televízió...
05/28
Ugrás a lap tetejére
Hasznos információk
2020-2023. Minden jog fenntartva - TheNews
         

G7: Szijjártó barátja ki van tiltva az USA-ból “korruptsága” miatt, de az uniós szankcióktól megmenthetjük



Április közepén a szaúdi hatóságok jelentős mennyiségű kábítószert foglaltak le egy Libanonból érkező hajón.


A gránátalma-szállítmányban 5,3 millió Captagon tabletta volt, egy olyan amfetaminszármazék, amely széles körben elterjedt a Közel-Keleten és számottevő szerepe volt a szíriai háború brutalitásában.

A dzsiddai kikötőben lefoglalt rakomány adta meg a végső lökést a szaúdi hatóságoknak, hogy felfüggesszék a libanoni gyümölcs- és zöldségimportot. Az elmúlt hat évben ugyanis több mint 600 millió drogtablettát foglaltak le a Libanonból érkező élelmiszer-rakományokban.



A szaúdi drogfogással nagyjából egyidőben Görögországban is jelentős mennyiségű, szintén Libanonból származó kábítószert foglaltak le. Több mint négy tonna kannabiszt találtak élelmiszeripari gépek közé rejtve egy Libanonból (Magyarországon keresztül) Szlovákiába tartó szállítmányban.

Ahogy a fenti két példa felvillantja, a hétmilliós lakosú, területileg nagyjából két magyar megyényi Libanon világszinten is jelentős drogpiaci szereplő. Az ENSZ szerint Libanon a harmadik legnagyobb marihuánatermesztő a világon (Afganisztán és Marokkó után), a szintetikus drogok mellett a heroin-előállítás is jelentős, és a kábítószer-fogyasztás is egyre elterjedtebb.



A libanoni kábítószerpiac meghatározó szereplője a Hezbollah nevű szervezet, amelyet az USA és számos nyugat-európai ország terrorista szervezetnek könyvel el. Az Irán által támogatott Hezbollah jóval több egy szokványos paramilitáris szervezetnél. Amellett, hogy katonai szárnya erősebb a libanoni hadseregnél, számos állami feladatot lát el a gyenge központi hatalom helyett. Állam az államban: iskolákat, kórházakat üzemeltet, szemetet gyűjt vagy például szociális hálózatot működtet. Kikötőket, határszakaszokat ellenőriz, befolyása van a repülőtér irányításában.

Részben erre az infrastruktúrára építve a Hezbollah hatalmas összegekre tesz szert drogkereskedelemből. Csak a cikk elején említett Captagon csempészete éves szinten több milliárd dolláros bevételt jelenthet. A Washington Post cikke alapján számos közel-keleti és dél-európai drogfogás is köthető a Hezbollahhoz. Több latin-amerikai drogkartellel is kapcsolatban állnak, amelyek részben a Hezbollah hálózatán keresztül juttatják el árujukat Európába, a libanoni szervezet a drogpénzek tisztára mosásában is részt vesz.

A magyar külügyminiszter barátja

A Hezbollah egyik legfontosabb szövetségese egy libanoni keresztény párt, amelynek vezetője Gebran Bassil. Ő a jelenlegi elnök, a 87 éves Michel Aoun veje, és széles körben úgy tartják, hogy valójában Bassil áll idős apósa döntései mögött, és szívesen lenne utódja az elnöki pozícióban. Lehetőségeit azonban korlátozza, hogy tavaly felkerült az USA szankciós listájára, “hírhedt korruptságára” hivatkozva.

Pár hónappal később, idén tavasszal felmerült, hogy az USA után az Európai Unió is szankciókat vezet be Bassil ellen. Ezt leginkább a térségben egykori gyarmatosítóként különösen aktív Franciaország szeretné elérni, azonban jelen állás szerint valószínűtlen az egységes uniós kiállás a libanoni politikus ellen. Bár nem egyértelmű, hogy a különböző tagállamok hogyan viszonyulnak a szankciókhoz, az biztosra vehető, hogy Magyarország megvétózná a közös fellépést.



Ahogy Szijjártó Péter is beszámolt róla, az uniós külügyminiszterek április közepén tárgyaltak az esetleges szankciókról libanoni politikai vezetőkkel szemben. Mivel ez egy videós ülés volt, formális döntés nem is születhetett volna. Mindenesetre az egyeztetés után egy héttel, múlt hétfőn Szijjártó egy napra Libanonba utazott, ahol személyesen találkozott Bassillal.

Közös sajtótájékoztatót is tartottak, ahol többször is barátként hivatkoztak egymásra. Bassil miniszterként több alkalommal járt Magyarországon, ahol Szijjártó mellett Orbán Viktorral is többször találkozott, és Szijjártó is többször járt Libanonban. A Külgazdasági és Külügyminisztérium által korábban kiadott lista alapján Szijjártó az Európán kívüli politikusok közül Bassillal találkozott az egyik legtöbbször (2014 és 2017 között ötször).

Gebran Bassil barátommal hosszú évekig szolgáltunk együtt külügyminiszterként, ő vezeti a legnagyobb keresztény pártot...

Közzétette: Szijjártó Péter – 2021. április 26., hétfő


A magyar kormány közlése alapján Szijjártóval együtt húsz lélegeztetőgép és 20 ezer maszk is érkezett Libanonba, emellett további 2 millió dollárral (600 millió forinttal) támogatja Magyarország a libanoni keresztény templomok felújítását. Ugyanakkor nem elsősorban ezek miatt utazott Bejrútba, hanem a Bassil melletti kiállásért. Legalábbis a libanoni politikus azzal kezdte a sajtótájékoztatót, hogy Szijjártó kezdeményezte a találkozót, hogy kifejezhesse támogatását feléjük, miután az előző héten az uniós külügyminiszterek között téma volt Libanon.

Bassil egy-két mondatot leszámítva szót sem ejtett a Szijjártó által hozott védőeszközökről, lényegében csak az esetleges szankciók ellen érvelt. Mondanivalójának lényege az volt, hogy a libanoni politikai elit szankcionálása a radikális mozgalmak megerősödéséhez vezetne, ami felerősítené a migrációt és így destabilizálná Európát. Bassil azt is mondta, hogy a szíriai menekültek érkezésére is figyelmeztették az európai országokat, de egyedül Magyarország vette őket komolyan.

Szijjártó azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy azért utazott Libanonba, mert “minden ilyen ügyben a közvetlen információáramlást részesíti előnyben, elfogult vélemények helyett a kiegyensúlyozott, valóságra alapuló párbeszédet”. Szerinte stabil országhoz szilárd kormányra van szükség, de ennek a létrehozását libanoni belügynek tartják.

Szijjártó szerint ezért minden külső nyomásgyakorlási kísérletet elutasítanak, főleg az olyanokat, amelyek egy konkrét politikai mozgalom vagy egy vallási közösséget képviselő párt ellen irányulnak. A külügyminiszter azt is mondta, hogy az EU csak minden tagállam egyetértésével szabhatna ki szankciót, és Szijjártó egyértelművé tette, hogy soha semmilyen szankciót nem szavaznának meg a libanoni párt és vezetői ellen (Magyarország januárban az orosz tüntetések elleni egységes kiállást vétózta meg, áprilisban pedig a Kína elleni fellépést).

Kisajátították az államot

Számos arab médium cikkezett arról, hogy a Hezbollah lényegében a saját legitimációjára használja a Bassil által vezetett keresztény pártot, az FPM-et. A 2005-ben megalapított párt egy évvel később kötött szövetséget a Hezbollahhal, amely mindkét szervezetet megerősítette. A keresztény párt támogatása elfogadottabbá tette a Hezbollahot, amely Bassilék hozzájárulásával a libanoni állam kisajátításába kezdett. Az FPM pedig Bassil vezetésével fokozatosan kialakított egy állami szerveket behálózó klientúrát.

Bassil rendszeresen nyíltan kiáll a Hezbollah mellett, 2016-ban pedig a Hezbollah támogatásával elnökké választották az apósát. Bassil több miniszteri pozíciót is vállalt a korábbi kormányokban, de az elmúlt 1-2 évben jelentősen csökkent a renoméja. Részben amiatt, mert még a Donald Trump által vezetett adminisztráció is tiltólistára tette a politikust.

Az amerikai kormány az úgynevezett Magnitsky Act alapján megtilthatja az emberi jogokat megsértő vagy korrupt külföldi hivatalnokok belépését az Egyesült Államokba. Erre a tiltólistára került fel Bassil, többek között Dzsamál Hasogdzsi szaúdi újságíró feltételezett gyilkosai vagy a brutális csecsen vezető, Ramzan Kadirov mellé.

Az indoklás szerint Bassil a rendszerszintű libanoni korrupció egyik szimbolikus szereplője, aki a barátait nevezi ki politikai pozíciókba, és állami forrásokat játszik át a hozzá közel álló magáncégeknek. Mike Pompeo, a Trump kormány külügyminisztere azt állította Bassilról, hogy “kormányzati pályafutása során hírhedten korrupttá vált”.

Bassil már ezt megelőzően sem számított népszerűnek a hazájában. A gazdasági nehézségek és a korrupció miatt 2019 óta rendszeresek a tüntetések Libanonban, amelyeknek egyik fő célpontja Bassil. A gazdasági helyzet közben folyamatosan romlik: az infláció lassan egy éve meghaladja a 100 százalékot és a lakosság fele a szegénységi küszöb alatt él. Az ország kiszolgáltatottságát jól mutatja, hogy a cikk elején említett szaúdi agrárexport-tilalom a már eddig is nehéz helyzetben lévő földműveseket sújtja, ugyanis a libanoni mezőgazdasági export közel negyede ment Szaúd-Arábiába.



Az egyre kilátástalanabb gazdasági helyzet mellett hónapok óta nem tudnak felállítani egy új kormányt, és ezért a tüntetők mellett európai politikusok is részben Bassilt hibáztatják. Franciaország emiatt döntött úgy tavasszal, hogy szankciókkal próbál rábírni libanoni vezetőket – köztük meg nem erősített hírek szerint Bassilt is -, hogy vessenek véget a politikai káosznak.

Fenntartjuk magunknak a jogot, hogy további intézkedéseket vezessünk be azokkal szemben, akik megakadályozzák a válságból való kilábalást, és lépéseket is fogunk tenni a nemzetközi szövetségeseinkkel közösen

– nyilatkozta Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter áprilisban.

Ahogy láttuk azonban, a közös uniós kiállás várhatóan nem fog megvalósulni, így Franciaország azon is elkezdett dolgozni, hogy egyedül lépjen fel az érintett libanoni vezetők ellen. Közben Bassil is igyekszik tágítani a mozgásterét: április elején ő utazott Franciaországba, hogy elejét vegye a szankcióknak, pár napja pedig Moszkvába ment, ahol többek között Szergej Lavrov külügyminiszterrel találkozott.

Mozgástere tágítását szolgálhatta a Szijjártóval való találkozás is, és úgy tűnik, nem is kell aggódnia attól, hogy az EU szankciókat vezetne be ellene. Az viszont nem teljesen világos, hogy Szijjártó miért kezdeményezte ezt a találkozót, és Magyarországnak miért lehet érdeke ismét szembemenni egy esetleges uniós többséggel, ezúttal egy részben drogforgalmazásból élő félkatonai szervezet politikai szövetségese érdekében (erről a minisztériumot is megkérdeztem, de nem válaszoltak).

A mostani magyar álláspont nem is igazán illeszkedik az eddigi irányvonalhoz. Szijjártó kinevezése óta hangoztatja, hogy a fő magyar külpolitikai irányvonal a pénzközpontú pragmatizmus, ennek megfelelően aktívan keresi a kapcsolatot közép-ázsiai diktatúrákkal vagy a éppen a polgármesterként embereket ölő Fülöp-szigeteki elnökkel.

Míg sok más országnál fel sem merül hasonló szempont, a Libanonnal való kapcsolatunkat mégis egyértelműen értékválasztásra, vallási alapra helyezi Szijjártó. Olyannyira, hogy a kereszténységre hivatkozva érvel amellett, hogy soha nem szavazna meg semmilyen szankciót egy “hírhedten korrupt” vezető ellen sem, akinek amúgy nincs is kormányzati pozíciója.

Botrány: nyilvánosságra hozták a Soros-ügynökök listáját
A lista olyan személyek neveit tartalmazza, akiket a Soros Alapítványok pénzéből képeztek és fontos tisztségeket töltenek be. Ma ...
Elképesztő ami itthon megy: ismert magyar milliárdos holttestére bukkantak
Két férfi telepedett rá az üzletemberre, hogy elvegyék vagyonát, majd megöljék. Korábban az Átlátszó írt cikket arról, hogy e...
Akkora botrányt robbantott ki egy videó, hogy azonnal lépett a vezetőség egy kórházban
Hatalmas sikert értek el a betegek. December elején lehangoló videó került fel a TikTok-ra a Péterfy Sándor Utcai Kórház fül-orr-...
Ilyet nem látsz mindennap - nem akárhol tartottak szentmisét
Isteni elhullott állatokat lehet nézegetni a fideszes nagyurak legjobban várt rendezvényén. A vadászok védőszentjére emlékező Sz...
Érdekes ügyben lépett az EU - Újabb eljárás Orbánék ellen - A magyar kormány nem tájékoztatta...
Vizsgálatot indít Magyarország ellen az Aegon-ügyben az Európai Bizottság, a brüsszeli testület szerint ugyanis az EU cégösszefon...
Nemzetközi botrány: Nem kapott frekvenciát Szerbiában a TV2
Június végén derült ki, hogy a Mészáros Lőrinchez köthető TV2 Szerbiában terjeszkedne, és el kíván indulni az országos tévéc...
Érdekes dolgokat állít Magyarországról a Szíriai közszolgálati televízió
Magyarország kész átengedni a menedékkérőket Nyugat-Európába – jelentette honlapján a szír közszolgálati televízió, a Szíri...
Súlyos dolgot állít Orbánról a cseh házelnök
Megítélésünk a szomszédban. Orbán Viktor Putyin trójai falova — mondta Markéta Pekarová Adamová, a cseh parlament képviselőh...
Összeomlás videó: Csalódtak Orbánban a vidéki Fidesz-szavazók a brutális rezsiemelés miatt
Nem ezt ígérték nekik áprilisban. “10-11 köbmétert minden nap elhasználok. Akkor hol van az a 144 köbméter egy hónapban?” ...
Lecsapott a rendőrség: nem akármivel kereskedett a kormánypárti önkormányzati képviselője
Lecsaptak a rendőrök. A Sümegi Szó nevű online hírportál adott hírt elsőként arról, hogy a Tapolcai Járásügyészség vádat e...
Rendkívüli: Döntöttek Putyinék elszámoltatásáról
Váratlan fordulat. Franciaország az első meghatározó nyugati ország, amely jelezte, hogy nyíltan támogatja egy olyan különleges b...
Orbán: Hálával gondolok a volt tanáraimra, akik megpróbáltak belőlem embert faragni
Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kívánt sok sikert a hétfőn érettségizőknek. A székesfehérvári Teleki Blanka Gimn...
Kocsis szerint Gyurcsányék 16 ezer aktív ágyat számoltak fel és 6000 egészségügyi dolgozót bocsátottak el
Az országgyűlési választás közeledtével egyre több politikus kezdi ekézni a másikat, az meg vissza, ahogy az már csak ilyenkor le...
Megszólalt Orbán rokona: A rendszer kiszolgálja, ha a maffiatagok szemet vetnek valaki más vagyonára
A tönkretett vállalkozó bemutatja a NER működését. Mi is beszámoltunk az Orbán Viktor rokonságához tartozó Vitézy Tamás üzle...
Négy magyar neve is előkerült az offshore vagyona miatt - nemzetközi újságíró szervezet hozta nyilvánosságra
Óriási, minden eddiginél nagyobb mennyiségű információ szivárgott ki a titkos offshore-világból! A politikai és pénzügyi elit...
Harminc évig titkos, miért repültek Las Vegasba a honvédség gépei 2019-ben
Nemzetbiztonsági érdek az is, hogy ne tudjuk, mit keresett egy katonai Airbus Spanyolország egyik legfelkapottabb üdülőhelyén Pontosa...
Bekapcsolva hagyta a mikrofont, amikor az újságírót szidta - Undorító, tenyérbemászó...
Lakossági fórumot tartottak szeptember 16-án Gödön, amin részt vett a Pest Megyei Közgyűlés elnöke, Szabó István is. Egy 500 mé...
Érdekes: nem akárhol tűnt fel a nő aki anno Orbánnal beszélgetett mint külföldön élő magyar
A miniszterelnök korábban londoni magyarokat látogatott meg, a találkozóról videót is mellékeltünk A 24.hu olvasója hívta fel...
Nem akárhova jár Orbán unokája - annyi a tandíj mint a magyar minimálbér
Nagy szerencse, hogy Tiborcz István feltornázta magát a leggazdagabb magyarok listájára. Korábban megírtuk, hogy a spanyolországi M...
Szijjártó meglépte, jöhet a külföldi munkaerő: az eddigi 10 helyett már a létszámuk 20 százalékáig alkalmazhatnak külföldieket az itthon lévő külföldi cégek
A kormányülés után gazdasági intézkedéseket jelentett be Szijjártó Péter. A külügyminiszter azt mondta, attól függ, hogy Magy...
Mekkora pofon: Deutsch Tamást durván kioktatta a német nagykövetség
Teljesen helytelen az LMBTQ emberek megkülönböztetése elleni fellépést a náci rezsim politikájával összehasonlítani – közölt...
Ötvenkét fős TEK-es testőrség védi Szijjártót évi félmilliárdért
Félszáz embert szán a kormány Szijjártó Péter külügyminiszter személyi biztosítására – derült ki a TEK beszámolójából, d...
„Lemondott Varga Judit” – kiderült miért hangzott el ez a mondat élőben
Kulisszatitok jön: az egész szerkesztőség felhördült, amikor Gulyás Gergely a kormányinfós monológjának a végén, az újságír...
Kapaszkodj: Közép-Európa legnagyobb politikai ifjúsági szervezete, a Fidelitas
Tisztújítást, majd alakuló ülést tartott a Fidelitas országos választmánya a hétvégén Győrben. A Fidesz ifjúsági szervezete ...
Megint rólunk beszél Európa: a magyarok több mint 82%-a az EU leghátrányosabb régiójában él
Az Európai Bizottság az állami támogatásokra vonatkozó uniós szabályok alapján jóváhagyta Magyarország 2022 és 2027 közötti i...
Orbán apuka a címlapokon: Las Vegas-i mintára készült magánkönyvtár a titkos hatvanpusztai birtokon
Olyan fotót közölt a HVG, ami a lap állítása szerint az Orbán-család titkos főúri birtokán, Hatvanpusztán készült, ahol Józse...
Puzsér szerint Németh Szilárd fog még nyilvánosan hányni, hu*gyozni és sz*arni...
„Az elmúlt évtized legfontosabb valóságshowhőse VV Majka, az ózdi vamzer mellett kétségtelenül Németh Sziszi bácsi, az egykori...
Kövér aggódik: egy kereszténység nélküli időszak a káosz, a rettenet, az új barbárság korszaka lenne
Csak a kereszténység köti össze az európai embereket - mondta az Országgyűlés elnöke a Magyar Katolikus Rádió Kerengő című kö...
Önkényes lakásfoglaló ölte meg Deutsch rokonát - nyilvánosak a részletek
Budapest —Két nappal 67. születésnapja előtt késelte halálra albérlője Lazsányi Lászlót, a Csepel egykori labdarúgóját a Ná...
Egy hasonló cégből sem vesznek ki annyi pénzt, mint Orbán apjának bányájából
A Dolomit Kft. évek óta a legjobban teljesítő vállalkozás az ágazatban annak ellenére, hogy a versenytársaknál jóval drágábban ...
Ebből botrány lesz: Ki a hét végrehajtó, akik 884 milliót fizethettek a kinevezésükért?
Fiatalok voltak, és kellett a pénz – ezzel nemigen védekezhet majd az a hét bírósági végrehajtó, akik a gyanú szerint összesen...
Újabb magyar kormánytisztviselőt gyanúsítanak korrupcióval és hivatali vesztegetéssel
Hivatalos. Közlekedési ellenőrzéssel összefüggő korrupció miatt gyanúsítottként hallgatott ki a nyomozó ügyészség egy kormá...
Az Orbán-Maffia címmel jelent meg tényfeltárós cikk - Letelepedési kötvénybiznisz
Zsebre tett milliárdok, kétes hátterű vásárlók és még kétesebb hátterű cégek. Ezek jellemezték a letelepedési kötvényeket,...
Megalázó jellemzés jelent meg Orbánról a The New York Times-ban - még Magyarországnál is rondább hely lesz...
Hírünk a világban, sokadik rész. A Republikánus Párt, ha elegendő hatalmat kap hozzá, Orbán Viktor Magyarországához hasonlóvá ...
Ez durva: Tiborcz István lett Magyarország legnagyobb cégének nagytulajdonosa
Megkaparintotta. Bejelentette a Waberer’s, Magyarország piacvezető és Európa egyik meghatározó logisztikai szolgáltatója, hogy le...
Magyar vízummal fogták el Lukasenka bizalmi emberét - Bravó Magyarország.....
Magyar vízummal jutott be a schengeni zónába a Belarusz Labdarúgó-szövetség vezetője és Alekszandr Lukasenka bizalmi embere, Vladi...
Óriási bukta: falusi kiskirályok, a videó tökéletesen bemutatja, miként működik az elnyomásra épülő hűbéri rendszer
Így csal a Fidesz… Mi ügyelünk a választás tisztaságára, mi tisztességesen vagyunk versenyben, a Fidesz a polgármestereket, köz...
Durva matricák lepték el az országot- óriási szégyen a Fidesznek
„A szponzoráció csak április 3-ig lesz elérhető” – teszik hozzá ironikusan. Már korábban felmerült, hogy a Völner-ügy kulc...
Sz*rházi hazaáruló patkány - nem akárki ment neki az ellenzéki politikusnak
Egy Péter nevű férfi írt minősíthetetlen stílusban a képviselőnek. Beindult a választási propagandagépezet is, előkerültek a ...
A jegyző magára íratta az ápolt vagyonát az önkormányzat helyett - enyhe büntetéssel megúszta - Magyarország
Jogerősen egy év – három évre felfüggesztett – börtönbüntetést kapott csalás és csalási kísérlet miatt egy baranyai nagyk...
Varga Judit feljelentésével fenyegetőzik az egyik végrehajtó, mondja a lehallgatott beszélgetésen Schadl
Újabb hanganyagokat közölt a Völner–Schadl-ügyben végzett lehallgatásokból a Blikk. A korábban nyilvánosságra hozott felvétele...

Ugrás a lap tetejére
Legnépszerűbb csatornák
Hasznos információk
2020-2023. Minden jog fenntartva - TheNews